kalastaminen?
Vieraspaikkakuntalainen:
-rannalta uistimella, perholla?
-venekalastus, veneen maksu, lupamaksu, pitääkö olla paikkakuntalainen soutaja, hinta?
-mitä muuta tarvitsee tietää?
Mitä maksaa
5
744
Vastaukset
- näinnnnnnn
kalastaminen? on ilmaista, jos haluat noudattaa lakia ja maksaa, se tekee 0.50e/heitto
Vieraspaikkakuntalainen:
-rannalta uistimella, perholla? ihan sama, vaikka kattilalla
-venekalastus, veneen maksu, lupamaksu, pitääkö olla paikkakuntalainen soutaja, hinta? lapinmiehet ottavat aina euron/veto soutuveneellä liikkuen..
-mitä muuta tarvitsee tietää? ei mitn, ostat tv-shopista catsh&fish uistin ja saalis on taattu! - jååjoojuu
kalastaminen? on ilmaista, jos haluat noudattaa lakia ja maksaa, se tekee 0.50e/heitto
Vieraspaikkakuntalainen:
-rannalta uistimella, perholla? ihan sama, vaikka kattilalla
-venekalastus, veneen maksu, lupamaksu, pitääkö olla paikkakuntalainen soutaja, hinta? lapinmiehet ottavat aina euron/veto soutuveneellä liikkuen..
-mitä muuta tarvitsee tietää? ei mitn, ostat tv-shopista catsh&fish uistin ja saalis on taattu! - tomakinen
muistaakseni oli 20e vuorokausi. veneen saa mutta sitä täytyy soutaa paikkakuntalainen ja silloin on hyvä olla mukana "konjakkipullo"tms. niin soutaja vie oleellisesti paremmille paikoille.
- käyty on
Mene näätämölle,ei vielä rahasteta kovin pahasti.Viime kesä oli tosi hyvä,lohta nousi tosi paljon ja saalis oli hyvä ja hinnat kohallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle442972Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362631Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532584Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1012244Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle482084Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3381874- 1501546
- 731408
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231188Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281175