Olen lähdössä heinäkuussa jonnekkin päin Eurooppaa kaupunkilomalle. Paikalla ei sinänsä ole väliä, mutta mitkään Itä-Euroopan maat eivät minua kiinnosta. Suositelkaa suht halpaa, mutta hyviä shoppailumahdollisuuksia tarjoavaa kaupunkia. Kertokaa myös omia kokemuksianne!
Vastaukset 4
- harvassa
ovat ne Länsi-Euroopan maat joissa olisi suht halpaa.Itse asun Brysselissä jota en ehkä suosittelisi kohteeksi mutta olen täältä käsin reissannut Ranskassa, Saksassa, Hollanissa, Espanjassa ja pohjois-Italiassa. Jos haluat vain suht edullista shoppailua niin ehkäpä Berliini olisi kiva? Jos taas haluat varmempaa aurinkoa shoppailun lisäksi ja yöelämää niin suosittelen Barcelonaa tai Valenciaa.
Jos olisit valmis menemään itään päin, ehdoton suosikkini olisi Istanbul. (sinne tosin olisi kivempaa mennä jonkun kanssa, ei yksin)
Jos osaisit tarkentaa mitä muuta kuin shoppailua haluat, olisi helpompi kertoa enemmän.- adfasfg
Haluaisin että paikassa olisi lämmin ,mutta ei kuuma ja että sielä olisi edes joitakin nähtävyyksiä. En oikein keksi nyt muuta :P
Miten olisi Vilna tai Praha? Ovat vielä suht edullisia ja muutenkin viehättäviä kaupunkeja.
- laatumatkailua edullisesti
Suosittelen Budapestia kaikille jotka haluavat laatua järkevään hitaan. Budapest on noussut nopeasti yhdeksi Euroopan upeimmiaksi metropoliksi. Tosin tällä hetkellä syvä lama koettelee maan taloutta mutta euroilla matkustaville se tarkoittaa alehintoja 20-30 %.
Luxusmajoitusta tavallisen hotellihuoneen hinnalla: http://personal.inet.fi/koti/pienimaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1622116
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta3811544Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.1781102Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.279764- 33651
- 271649
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12641- 191583
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen22557- 43531