Kaupunkilomalle Eurooppaan-Mikä kaupunki?

adfasfg

Olen lähdössä heinäkuussa jonnekkin päin Eurooppaa kaupunkilomalle. Paikalla ei sinänsä ole väliä, mutta mitkään Itä-Euroopan maat eivät minua kiinnosta. Suositelkaa suht halpaa, mutta hyviä shoppailumahdollisuuksia tarjoavaa kaupunkia. Kertokaa myös omia kokemuksianne!

4

879

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • harvassa

      ovat ne Länsi-Euroopan maat joissa olisi suht halpaa.Itse asun Brysselissä jota en ehkä suosittelisi kohteeksi mutta olen täältä käsin reissannut Ranskassa, Saksassa, Hollanissa, Espanjassa ja pohjois-Italiassa. Jos haluat vain suht edullista shoppailua niin ehkäpä Berliini olisi kiva? Jos taas haluat varmempaa aurinkoa shoppailun lisäksi ja yöelämää niin suosittelen Barcelonaa tai Valenciaa.

      Jos olisit valmis menemään itään päin, ehdoton suosikkini olisi Istanbul. (sinne tosin olisi kivempaa mennä jonkun kanssa, ei yksin)

      Jos osaisit tarkentaa mitä muuta kuin shoppailua haluat, olisi helpompi kertoa enemmän.

      • adfasfg

        Haluaisin että paikassa olisi lämmin ,mutta ei kuuma ja että sielä olisi edes joitakin nähtävyyksiä. En oikein keksi nyt muuta :P


    • Miten olisi Vilna tai Praha? Ovat vielä suht edullisia ja muutenkin viehättäviä kaupunkeja.

    • laatumatkailua edullisesti

      Suosittelen Budapestia kaikille jotka haluavat laatua järkevään hitaan. Budapest on noussut nopeasti yhdeksi Euroopan upeimmiaksi metropoliksi. Tosin tällä hetkellä syvä lama koettelee maan taloutta mutta euroilla matkustaville se tarkoittaa alehintoja 20-30 %.
      Luxusmajoitusta tavallisen hotellihuoneen hinnalla: http://personal.inet.fi/koti/pienimaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 162
      2116
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      381
      1544
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      1102
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      279
      764
    5. 33
      651
    6. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      271
      649
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      641
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      583
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      22
      557
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      43
      531
    Aihe