Ei nyt taida olla ihan oikee osasto, mut miten tietokoneen aktiivikajari sais kiinni 6.1 viritinvahvistimeen? Kajarit on rca liittimellä ja vahvarissa on vain sub out liitäntä.
Aktiivikajarit vahvistimeen?
Apuja kiitos.
5220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ihan kaikki selvillä. Aktiivikaiuttimissa on oma vahvistin, joyen ne eivät tarvitse omaa vahvistinta. Pahimmassa tapauksessa saat tuulettaa savut pois.
et vahvarin takana ei ole kuin yksi rca out liitäntä ja se on subbarille. Pitäs siis saada rca:lla signaali niihin aktiivikaiuttimiin. Kaikki dvd, cd, digiboksi kytkettynä vahvariin, mut MITEN SAAN NIISTÄ TULEVAN ÄÄNEN OHJATTUA AKTIIVIKAJAREIHIN!!? KUVAHAN NÄKYY TÖLLÖSSÄ.
-vainen ottaisit äänen television audio ulostuloliittimistä?
nyt hyvä ihminen ymmärtää ettet voi kytkeä aktiivikaiuttimia vahvistimeen.
Saahan sen linjatasoisen signaalin ulos vaikka nauhurille tarkoitetusta rec out -liitännästä mutta volumet joutuu säätämään kajareista koska vahvistimen volume ei vaikuta siihen ulostuloon.