pokemon crystal

mulla on aika kauan ollu tuo mun crystal peli, koska ei toimi kellonpysähdyksen takia. Voiko sitä pelin sisäistä kelloo vaihtamaan uutta patterii?
Jos ei niin löytyykö mistään uutta crystallia?

6

640

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • --...--

      kyllä voisi tuurilla löytää kirppurotilta niin kuiin minä yleensäki ja tietääkseni sitä patteria ei voi vaihtaa

      • lähimmät kirpparit löytyy Oulusta, mutta en tiiä montakaan hyvää. Paitsi yhen joka muutti toiseen paikkaan. Eikä oo hajua missä se nyt on.


    • rndm.

      ...Mutta se on vaikeaa. Etsipä ohjeet Googlesta. Löysin hyvät ohjeet, mutta en voi laittaa linkkiä. (Wii Internet Channel FTW.)

      • Voitko kertoo millä haulla löysit?


      • rndm.
        flareon85 kirjoitti:

        Voitko kertoo millä haulla löysit?

        Toinen kohta.


    • ShinyCrystal

      Itsellänikin on ollut ongelma Crystalin kanssa, mutten sitten kokeillut, toimiiko pariston vaihto. Meinaan, erään kerran käynnistäessä päävalikossa oli ainoastaan vaihtoehdot "New game" ja "Options". Edellisellä peluukerralla en omasta mielestäni tehnyt mitään sellaista, joka olisi hävittänyt pelitiedoston. Esim. tehnyt mitään glitchiä tai sammuttanut pelikonetta kun se tallensi peliä. Aloitin uuden pelin, ja tallentaessani peli tallentui normaalisti, tekstilaatikkoon ei tullut mitään herjausta siitä ettei tallennus onnistunut (näin kai kävisi jos kasetin paristo loppuu). Avasin pelikoneen saman tien ja tallennettua peliä pystyi jatkamaan normaalisti. Mutta kun piruuttaan kokeilin, mitä tapahtuu muutaman minuutin kuluttua pelikoneen sammuttamisesta, päävalikon tekstilaatikossa, jossa normaalisti olisi viikonpäivä ja kellonaika, olikin teksti "TIME IS NOT SET" ja kun yritti valita kohtaa "Continue", tuli herjaus "The save file is corrupted!". Reilu puolen tunnin päästä päävalikossa oli jälleen ainoastaan vaihtoehdot "New game" ja "Options".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      158
      2626
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      56
      1139
    3. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      160
      937
    4. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      56
      843
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      83
      777
    6. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      749
    7. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      173
      740
    8. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      165
      675
    9. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      656
    10. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      647
    11. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      646
    12. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      6
      644
    13. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      189
      633
    14. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      21
      578
    15. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      54
      568
    16. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      538
    17. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      121
      536
    18. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      66
      529
    19. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      508
    20. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      507
    Aihe