Miljoonaomistajille annetaan ihan liikaa kuljetustukia, eli taksit ovat meillä aivan liian hienoja. Miksi ei vaadita kuljetustuen valvontaa ja määräystä käyttää halvinta mahdollista kuljetuskalustoa. Törkeeeetääää.
Tai tuodaan halpoja ulkomaisia. Skootteritaksi kulkee halvalla jonkun intialaisen kuljettamana.
Taksit
6
185
Vastaukset
- maajussin
Taksilla voi matkustaa kaikki, maajussikin. Mutta maajussin mersulla ajaa vain maajussi. Ja me kuluttajat, taksimiehet ja muut veronmaksajat, tunnetusti maksamme sen maajussin mersun.
- Piiripäälikkö
Saksalaiset neureskelevat,kun ei tarvitse kierrättää vanhoja mersuja, kun ne voi tuoda Suomeen," vanhojen autojen hautausmaahan ja saa vielä siitä hyvän hinnan. Taksiyrittäjähän sen auton ostaa velaksi. Kuka pölvästi jollain vanhalla asiakkaita kehtaisi kuskata? Tämähän ei liity tukiin mitenkään. Kyllä isännät,niillä on varaa uudella taksilla varaa juovuspäissään ajella.
- Hahahahaaa
Juu, eikös ole soma? Kateuden kukkakin.
- xcvbghjklo
Tiesitkö että taksit ovat autoverottomia.
Törkeetäää. Kyllä on karmeaa tukea miljoonaomistajille ja mersuilla vaan ajellaan.
Ihan liian hienoja autoja on takseina ja ennekin on mosseilla pärjätty. - Mossella, jos
xcvbghjklo kirjoitti:
Tiesitkö että taksit ovat autoverottomia.
Törkeetäää. Kyllä on karmeaa tukea miljoonaomistajille ja mersuilla vaan ajellaan.
Ihan liian hienoja autoja on takseina ja ennekin on mosseilla pärjätty.Jos tuntuu siltä. Eipä niitä enää onneksi näy liikenteess'ladoista puhumattakaan. Euroopan vanhin autokanta on silti suomes. Jos taksilla, niin mersullaaa.
- xcvgbhjkiöp
Mossella, jos kirjoitti:
Jos tuntuu siltä. Eipä niitä enää onneksi näy liikenteess'ladoista puhumattakaan. Euroopan vanhin autokanta on silti suomes. Jos taksilla, niin mersullaaa.
Vaihtelevat taksejaan kolmen vuoden välein. Verottomia autoja myydään ja tienataan samalla huimat tuet. Törkeeetäää.
Mossella valtio menettäisi vähemmän verotuloja ja onhan se kamalaa katsoa kun tuetut taksimersut kaahaavat pitkin kaupunkeja. Ihan liian hienoja autoja ja turhan takia, kun samat ajot tekee halvemmallakin kalustolla.
Lisäksi hammaslääkäreillä on ihan liian hyvät ja uudet laitteet. Vanha poljettava porakin on ihan hyvä ja törkeeetäää kun valtion tuella ostellaan miljoonia maksavia hoitolaitteita.
Jos jotkut eivät tajua, niin tämä on sarkasmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h282849Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062641Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv262353Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141483- 321463
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021173En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711015Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81958