Miljoonaomistajille annetaan ihan liikaa kuljetustukia, eli taksit ovat meillä aivan liian hienoja. Miksi ei vaadita kuljetustuen valvontaa ja määräystä käyttää halvinta mahdollista kuljetuskalustoa. Törkeeeetääää.
Tai tuodaan halpoja ulkomaisia. Skootteritaksi kulkee halvalla jonkun intialaisen kuljettamana.
Tai tuodaan halpoja ulkomaisia. Skootteritaksi kulkee halvalla jonkun intialaisen kuljettamana.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taksilla voi matkustaa kaikki, maajussikin. Mutta maajussin mersulla ajaa vain maajussi. Ja me kuluttajat, taksimiehet ja muut veronmaksajat, tunnetusti maksamme sen maajussin mersun.
Saksalaiset neureskelevat,kun ei tarvitse kierrättää vanhoja mersuja, kun ne voi tuoda Suomeen," vanhojen autojen hautausmaahan ja saa vielä siitä hyvän hinnan. Taksiyrittäjähän sen auton ostaa velaksi. Kuka pölvästi jollain vanhalla asiakkaita kehtaisi kuskata? Tämähän ei liity tukiin mitenkään. Kyllä isännät,niillä on varaa uudella taksilla varaa juovuspäissään ajella.
Juu, eikös ole soma? Kateuden kukkakin.
Tiesitkö että taksit ovat autoverottomia.
Törkeetäää. Kyllä on karmeaa tukea miljoonaomistajille ja mersuilla vaan ajellaan.
Ihan liian hienoja autoja on takseina ja ennekin on mosseilla pärjätty.
Jos tuntuu siltä. Eipä niitä enää onneksi näy liikenteess'ladoista puhumattakaan. Euroopan vanhin autokanta on silti suomes. Jos taksilla, niin mersullaaa.
Vaihtelevat taksejaan kolmen vuoden välein. Verottomia autoja myydään ja tienataan samalla huimat tuet. Törkeeetäää.
Mossella valtio menettäisi vähemmän verotuloja ja onhan se kamalaa katsoa kun tuetut taksimersut kaahaavat pitkin kaupunkeja. Ihan liian hienoja autoja ja turhan takia, kun samat ajot tekee halvemmallakin kalustolla.
Lisäksi hammaslääkäreillä on ihan liian hyvät ja uudet laitteet. Vanha poljettava porakin on ihan hyvä ja törkeeetäää kun valtion tuella ostellaan miljoonia maksavia hoitolaitteita.
Jos jotkut eivät tajua, niin tämä on sarkasmia.