Ei mitään sovintoa!

Kosto elää!

Turha ehdotella mitään mitään myönnytyksiä, jos ei ole itse mitään vahinkoa kärsinyt!

4

3194

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja täyttä asiaa

      otsikkoa ja nimimerkkiä myöten.
      Koko sovittelujärjestelmä on luotu rikollisia varten. Oikeudenkäyntikulut ovat suuria ja sovittelu on osa säästötalkoita koska monen on pakko suostua sovitteluun saadakseen edes hitusen kärsimistään vahingoista.
      Rikostilastot kaunistuvat kun sovitteluun menevät asiat ei ole tilastoissa. Jee jee.

      • jos osapuolena

        nuoriso rikollinen ja tuleva häkki lintu.Eli aina vaadin kuten kerran ankarinta rangasitusta ja niin myös sai.


      • tilasto

        Myös sovitelluista jutuista pidetään tilastoa.


      • HOTOO
        tilasto kirjoitti:

        Myös sovitelluista jutuista pidetään tilastoa.

        Hyvä systeemihän se on, asianomistaja saa myös sitä kautta korvauksia. Niin ja yksi ihminen pääsee max 3 kertaa sovitteluun. Eli ei siellä rikosten uusijat juhli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      5
      1244
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      166
      1158
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1025
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      987
    5. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      869
    6. 129
      867
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      70
      862
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      764
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      44
      754
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      394
      742
    Aihe