Turha ehdotella mitään mitään myönnytyksiä, jos ei ole itse mitään vahinkoa kärsinyt!
Ei mitään sovintoa!
4
3150
Vastaukset
- ja täyttä asiaa
otsikkoa ja nimimerkkiä myöten.
Koko sovittelujärjestelmä on luotu rikollisia varten. Oikeudenkäyntikulut ovat suuria ja sovittelu on osa säästötalkoita koska monen on pakko suostua sovitteluun saadakseen edes hitusen kärsimistään vahingoista.
Rikostilastot kaunistuvat kun sovitteluun menevät asiat ei ole tilastoissa. Jee jee.- jos osapuolena
nuoriso rikollinen ja tuleva häkki lintu.Eli aina vaadin kuten kerran ankarinta rangasitusta ja niin myös sai.
- tilasto
Myös sovitelluista jutuista pidetään tilastoa.
- HOTOO
tilasto kirjoitti:
Myös sovitelluista jutuista pidetään tilastoa.
Hyvä systeemihän se on, asianomistaja saa myös sitä kautta korvauksia. Niin ja yksi ihminen pääsee max 3 kertaa sovitteluun. Eli ei siellä rikosten uusijat juhli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658