olen matkustamassa 2 lapsen kanssa Phukettiin( 15 pvä:n matka),ja nyt kysyn teiltä arvon lukioilta paljonko rahaa pitää varata ja mitä nähtävyksiä kannataa ehdottomasti käydä katsomassa??
Ja mitä kannattaa varoa????
Vinkkejä otetaan vastaan......
Kiitos!!
Matkalla Thaimaahan
4
2767
Vastaukset
- lasten kanssa phuketissa kä...
Pari vinkkiä..jos lapset jo isompia, niin ehdottomasti Phiphi saarelle suunnatkaa..Oli matkamme kohokohtia. Sitten norsulla ratsastus oli lasten must juttu. Sitten oli se jokin "fantasia" -paikka, jonka nimeä en millään muista, mutta siellä oli hienoja esityksiä. Räätälit on aika ahistavia, ja ne tinkauttaa siihen malliin, et lapsilla meinaa mennä hermot, kuin myös itsellä. Ja niissäkin on monenlaista taaplaaja, että olkaa tarkkana, jos sellainen kiinnostaa. Tuctuc kyyti oli lastemme suosikkeja ja he pitivät myös siitä, kun kävimme koko perheellä jalkahieronnassa/hoidossa ja muisskain hoidoissa. Tässä olisi jotakin:) Ja rahasta..rahaa ei paljoa mene.. varaa vis matkaan.. oisko meillä menny keskimäärin 10 €/päivä, kun aamupala kuulu hotelliin.
- paikka....
oli nimeltään Fantasea, makso joku 20€/hlö pari vuotta sitten, taksilla hakivat mennen tullen ja oli hieno esitys ja varmasti lapsetkin pitäisivät ! Suosittelen :)
- thaimaankävijä
peru matka jos mahdollista aivan surkea paikka ja jo pelkkä lentomatka on eläimellinen kokemus sitten paikanpäällä näet roskaa kaikkialla kauhea lemu kokoajan pitää kaivaa rahaa jollekkin rannat on aliarvoisia phiphi jota joku kehui riistopaikka norsuja kohdellaan huonosti en suosittele norsupaikkoja kenellekkään kallismatka hakea feikkituotteita jotka hajoaa sitten käsiin niin eli vaihda vaikka bulgariaan siellä paljon halvenpaa suunnilleen sama sää ja lapsille enemmän ohjelmaa,,
- elämä toisilla
joka paikasta saa huonoja kokemuksia sehän riippuu millä mielellä matkaan lähdet?mielestäni thaimaa on hyvä lomakohde tosin aika ruuhkainen nykyisin mutta onhan siellä valinnan varaa.lapsille tosin raskas matka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703169
- 622515
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551972
- 421604
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391178- 61103