Uutisia

Pasi

Paulasta oli viime viikonlopun (21.-22.3.) Iltasanomissa juttu. Hänen tämän vuoden töihinsä liittyen mainittiin:

- 13.5. julkaistaan uusi albumi "Nainen" (sisältää hienoja bailubiisejä ja muutaman kauniin balladin)
- 3.4. TV2:n "Tartu Mikkiin" -ohjelma (Paulan parina Yö-yhtyeen Olli Lindholm, toinen pari Suvi Teräsniska ja Janne Raappana)
- uusi musiikillinen ohjelmasarja TV1:llä (sen nimeä ja esittämisajankohtaa ei tässä jutussa mainittu)
- kesällä Paula esiintyy n. 30 kesätapahtumassa, lisäksi paljon muita keikkoja (mm. toukokuussa jazz-ilta Ira Kaspin kanssa)
- joululevystä ja -konsertista levy-yhtiön kanssa alustavia suunnitelmia

"Tanssii Tähtien Kanssa" -ojelmasta mainittiin, että Paulaa pyydettiin siihen mukaan, muttei hän osallistunut koska ohjelman ajankohta ei ole paras mahdollinen hänen omien töidensä kannalta. Ohjelmaa sinänsä hän pitää hyvänä (eilisessä lähetyksessä hän muuten näkyi olevan yleisön joukossa). Toinen syy miksei hän osallistunut tähän ohjelmaan on se, ettei kilpaileminen kiinnosta häntä. Siksi häntä ei ole pyynnöistä huolimatta saatu mukaan Euroviisuihinkaan enää vuosiin.

Paljon mielenkiintoisia juttuja on siis luvassa meille Paulasta pitäville tällekin vuodelle! :)

4

655

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin on

      miksei hän osallistunut tanssii tähtien kans-ohjelmaan oli se että hänen olisi pitänyt näyttäytyä treeneissä ilman meikkiä ja sitä virhettähän hän ei missään tapauksessa voi tehdä...eihän hän käy omien sanojensa mukaan koskaan edes saunassa.

      • ne...

        Paulan sääret,siinä olis Mannolakin jäänyt toiseksi.VAU ;)


      • näky
        ne... kirjoitti:

        Paulan sääret,siinä olis Mannolakin jäänyt toiseksi.VAU ;)

        tanssilattialla. Lyyylillä pettämätön tyyli ja jumalainen ääni. Ja sekös täällä kateellisia kismittää ;)


    • kmtn

      pasion oikein koivuniemi tieto toimisto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      87
      5936
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3537
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      160
      2069
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      230
      1993
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1751
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      284
      1503
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1031
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1021
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1000
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      110
      946
    Aihe