Opel Vectra Wagon 1.8 Ecotec Comfort

Kyselen tästä mallista. Opel VECTRA WAGON 1,8 ECOTEC COMFORT 2004 vm Olisko jollain kokemuksia tästä mallista...Minkälaisia vikoja teillä on ollut?Tyyppiviat?
73408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

monta vikaa korjattu -04 verrattuna

Äänestä
  • -03.siinä on vielä vähemmän vikoja jos -05 on enemmän vikoja kun -04.

    Äänestä

  • eli kerroppas että mitä vikoja siihe on mukamas korjattu. epäilen ettei yhtää.

    Äänestä

  • hieman selvittää kirjoitti:

    eli kerroppas että mitä vikoja siihe on mukamas korjattu. epäilen ettei yhtää.

    Hesarin vikalistalla kaikki viat ovat ennen -05 mallia.

    Äänestä

  • Pauli57 kirjoitti:

    Hesarin vikalistalla kaikki viat ovat ennen -05 mallia.

    mitä sielä listalla on mutta kaikki viat mitä tulee 04 on myös 05. faceliftis on juurikin samat alusta ongelmat ja kaikki muutkin.

    Äänestä

  • yks ja sama kirjoitti:

    mitä sielä listalla on mutta kaikki viat mitä tulee 04 on myös 05. faceliftis on juurikin samat alusta ongelmat ja kaikki muutkin.

    että ei sielä ny aivaa kaikkea ole. esim. mun 04 vm vectras ei oo ollu mitää vikoja mitä tuos hs vikalistas mainitaa mutta muita vikoja kyllä on löytyny. ja accordin lista loppuu 03vm. eikö sitä uusimmis olis sitte mitää vikoja.

    Äänestä

Mulla oli 2005 malli, kerkesin ajaa sillä 55tkm. Ainoa vika mikä siinä oli 30tkm:n huollosa vaihtoivat takaiskarit, kun toisessa oli pikku vuoto takuuseen tietysti. Maantiellä todella mukava, kaupungissa hieman hankala löytää parkkitilaa kadun varrelta. Olisin jatkanut kyllä vectralla, mutta tuli pöljänä otettua zafira työsuhde autoksi. Ainoa mitä olen löytänyt zafirasta parempaa, parkki paikkojen löytyminen kaupungista. On sen verran lyhyempi. 1.8 kone on ihan riittävä normaaliin liikkumiseen, bensaa kului n.8,5l 50%kaupunki/50% maantie painoa vähintään 100kg kuskin lisäksi jatkuvasti. Osta pois jos hinta on kohdallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juho_81 kirjoitti:

Kyselen tästä mallista. Opel VECTRA WAGON 1,8 ECOTEC COMFORT 2004 vm Olisko jollain kokemuksia tästä mallista...Minkälaisia vikoja teillä on ollut?Tyyppiviat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu