Miten ilmaista samalla luokalla olevalle tosi hyvännäköselle pojulle olevansa ihastunut häneen? Hän on hetero, mutta minä bi. Koko ajan vain pyörii mielessä.
Apuva!!
m+m
2326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos et uskalla mennä suoraan sanomaan, niin sano vaikka esim. mesen kautta. Yleensä on paljon helpompi kertoa tunteistaan just vaikka netin kautta kun kasvotusten.
Miksi haluat kertoa heteropojalle olevasi ihastunut häneen? En usko että se on kovinkaan hyvä idea, koska et kuitenkaan saa vastakaikua ja pahimmassa tapauksessa jätkä voi reagoida hyvinkin törkeästi.
Toisaalta mistä tiedät varmaksi, että hän on hetero? Ikinähän siitä ei voi olla ihan varma. Sinuna etenisin huomattavasti hitaammin ja varovaisemmin ja etsisin merkkejä siitä, voiko hän olla bi. Hyvin hienovaraista pientä flirttailua voi kokeilla. Jos vaikuttaa selvältä että hän on täyshetero, en näe mitä voitat sillä jos kerrot hänelle tunteistasi. Hävitä voit paljonkin, varsinkin jos olet tähän asti ollut kaapissa.