loppu

hannu hanhi

eli ei tullu(mustakaan)pokeribiljönääriä aikansa tuli kikkailtua,tul luettua kirjoja,opeteltua positio pelaamista,panostamista jne jne,mutta onnea ei voi opiskella mistään kirjasta.
kuusi vimeistä turnausta jokaisesta ulos joko aa tai kk kädellä(pre flop all inn)kerran jopa vastustaja näytti niinki hyvän käden kuin a3 no sen hävisin aa;lla run run värille.
viimeiset 25 taalaa menikin sitten käteis pöydässä jossa vihu limppaa sisään keskeltä,buttonilta ajattelin kokeilla pientä reissua vaikka käteni ei olekaan kummoinen 10,6 h suit,blindit kippaavat mutta vihu lyö takaisin mutta sen verran vähän että on pakko maksaa,flop j 10 6 vau rattaat vihu lyö päätän vain maksaa turn blankko 2 vihu lyö,mutta nyt vuorostaan minä lyön vastaan eli merkit keskelle saan maksun vihu kääntää loisto kätensä 99 esiin,no loppu onkin historiaa joka toistaa itseensä eli riveriin pamahatta 2 outtinen 9 ei ku moro ja uutta taletusta tekemään.no onneksi tässä vaiheessa löysin koneelta napin jolla voi poistaa pokeri ohjelmat.
jos häviät yli puolet käsitä joita johdat selkeästi ennen riveriä ja jos et saa apua itse tarvittaessa pakasta vaikka niitä vitun outteja olisi tsiljoona,et voi pelata voitollista peliä.ehkäpä se juna joku päivä kääntyy minä en jää sit odottelemaan vaan poistun tällä pysäkillä veks.ja toivottelen parempia tuureja niille jotka jaksvat vielä yrittää......

5

654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pokeri hanhi

      Itse kusit tuon homman ei onnella ollut sen kanssa mitään tekemistä. Pelasit tuon T6h väärin ja jouduit maksamaan siitä omasta virheestäsi.

      Lukaseppa niitä pokerikirjojasi uudestaan ja mietä mitä teit väärin niin tajuat, että syy häviöösi ei ollut tuossa kädessä tuurissa vaan vika oli sinussa.

      Kun hoksaat tai et niin postaa tänne uudestaan niin kerron oikean vastauksen.

      • hannu hanhi

        miten väärin ku olet nii viisas,vihulla on kaks outtia 5% jos tuo ei ole huonoa onnea,niin mitä aivan turha tulla paasaa jostain a,k pelistä pokeri on paljon muutakin..


      • Zzzaa
        hannu hanhi kirjoitti:

        miten väärin ku olet nii viisas,vihulla on kaks outtia 5% jos tuo ei ole huonoa onnea,niin mitä aivan turha tulla paasaa jostain a,k pelistä pokeri on paljon muutakin..

        Ajattelin vaan tokasta että, jos vihu pelas sun kanssa monta kättä ennen tota jakoa, voi olla että se pisti sut AK tai AQ....

        Ajatteli että se oli johossa ja bluffaat. No se sai sen tuurilappunsa, sieltä ja voitti.
        Hävisit muutenkin montaturnausta paremmilla korteilla, niin olit jo valmiiks downswingissä ja sun olis pitäny lopettaa pelit ja jatkaa seuraavana päivänä. Muutenkaan en pidä preflop allareista, kun ei tosiaan tiedä mitä sinne floppiin pamahtaa. nl25 vihun viel maksaa semiroskalla, microtasosta puhumattakaan.

        Pelaamalla vaan oppii parhaat muuvit .ei kirjoista

        Lucka till in better days :D


      • pellt0.
        hannu hanhi kirjoitti:

        miten väärin ku olet nii viisas,vihulla on kaks outtia 5% jos tuo ei ole huonoa onnea,niin mitä aivan turha tulla paasaa jostain a,k pelistä pokeri on paljon muutakin..

        sulla oli 10 6 ja vastassa 99 floppii j106,Sun olis pitäny raisettaa heti ko se bettas,Se olis todennäkösesti ekan raisen maksanu mutta ko sieltä tuli 2,ni jos olisit laittanu all inn,ni ei varmaa enää olis maksanu ko kaks ylikorttiaki flopis!pelasit liian löysästi,ehkä pelkäsit suoraa..no Fear,Maailma on rohkeille!


    • poikein pelasit

      Kyllä vain erittäin oikein pelattu, mutta tuuri ei ollut puolellasi. Pokerissa huono tappioputki voi kestää jopa useita vuosia. Terveisin : Poker pro IlariFin. Pokerstars.eu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      97
      3664
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      30
      3180
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      58
      3145
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      61
      2935
    5. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      63
      2788
    6. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      64
      2750
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2484
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2301
    9. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2152
    10. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2148
    Aihe