juu,on semmonen ongelma että kun tässä kannettavassa on tuo weppikamera kiinteänä tuossa ja se vieressä palaa vihreä valo,niin haluaisin se pois päältä.miten se onnistuu???mistä/mitä pitää painaa että se menee pois? kiitos paljon vastanneille!
weppikamera..
tumpelo83
6241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
pitänee viimein käydä, kun en millään näe täältä saakka sinun "tätä kannettavaasi"...
Kun sammuttaa kameraa käyttävän ohjelman, sammuu ainakin tässä kannettavassa, siis omassani, myös se valo.
eli mihin paikkaan pitää mennä,jotta voi sammuttaa kameraa käyttävän ohjelman? en löydä mistään paikkaa josta sen voisi sammuttaa..
saahan sen listan käynnissä olevista ohjelmista helposti esille. Macissa cmd alt esc ja Windowsissa ctrl alt del, Linuxia sulla tuskin on.
mutta ei ctrl-alt-del aiheuta muuta kun esille tulevan valikon josta koneen voi sammuttaa..ei apua siis tuosta..
ja kyllä Xp:ssä tulee edelleen näkyviin käynnissä olevat ohjelmat sanotulla näppäilyllä.
Ehkä se on sitten jokin örkki joka sua kuvaa...
tuo yhdistelmä avaa semmosen paikan josta voi sammuttaa tietokoneen,kirjautua ulos,muuttaa salasanaa sun muuta...oisko muita konsteja asiaan?