Galaktinen Liitto monissa viesteissään kertonut, että maapallo on ontto planeetta ja sisällä on asukkaita.Sisäänkäynnit ovat pohjois-ja etelänavalla ja lisäksi maapallon ytimessä on keskusaurinko.Voiko tämä olla totta?
Olen itse nähnyt pienen auringon tai auringon kaltaisen, lentävän esineen ja pidän asiaa mahdollisena.
Olen itse nähnyt pienen auringon tai auringon kaltaisen, lentävän esineen ja pidän asiaa mahdollisena.
Vastaukset 21
Vanhimmat
tosissasi, unohda koko juttu ja keskity varsinaiseen opiskeluusi.
Vai nyt jo maa on ontto. Ennen se oli kuu, vieläpä metallista tehty ja "asetettu" maan kiertoradalle, että ihminen kiinnostuisi avaruusmatkailusta. Mutta se oli silloin, kun Suomessa kiersi utopistisia huhuja, että Matti Nykänen hyppää mäkeä ja presidentti on kalju...
Joskus mahdottomalta vaikuttava asia on totta.
Onko tässä tapauksessa?
Itse en usko onttoon maapalloon. Jotkut ihmiset uskovat esim. maahisiin, etta voisihan se olla, etta tulevat sielta maan sisalta, mutta MINA en usko tahan teoriaan...
Painovoima on sellainen voima, että se rutistaa pallon pyöreäksi, eikä sisin osa voi olla ontto. Paine kasvaa aina syvemmällä mentäessä, ja se nostaa lämpötilaa, kun aine pakkaantuu tiiviimmäksi. Eikös asia ole näin yksinkertainen?
Selitäppä Esko painovoima?!
Miksi ei tähän päiväänkään mennessä ole onnistuttu selittämään mistä painovoima johtuu? Kaikki tietää että se on olemassa mutta kukaan ei tiedä mikä sen aiheuttaa / mistä se syntyy..
Eikö olekkin merkillistä..
Hollow Earth linkkejä:
http://www.hollowplanets.com/
http://www.davidicke.net/emagazine/vol19/articles/north-pole.html
http://www.v-j-enterprises.com/janpicts.html
Read all about it! David Icke on tunnetuimpia vapaalla jalalla olevia hihhuleita (lue huijareita). Taas hölmöjä viedään kuin litran mittaa.
Gravitaatio on yleismaailmallinen luonnonvakio niinkuin esimerkiksi
valonnopeus.
>>Kaikki tietää että se on olemassa mutta kukaan ei tiedä mikä sen aiheuttaa / mistä se syntyy..
Otetaan hieman toisenlainen vertaus. Sinähän tiedät, että Suomella on presidentti. Kuitenkaan et tiedä, miten paljon hän painaa. Sama se on painovoimankin suhteen. Se vaan on ja toimii, vaikka sitä ei pystytäkään selittämään.
Maapallon painovoima on suuri, ja auringon vielä suurempi. Kuussa se on pieni. Joka tapauksessa painovoima tekee tiiviin pallon, eikä onttoa palloa. Onton syntymiseen tarvittaisiin jotain uusia voimia, joita ei ilmeisesti ole olemassa. Siksi yksinkertaisuuden vuoksi pallo tulee täysin umpinaiseksi.
Noilla kirjojen kirjoittajilla on vain rahan tienaaminen mielessä. Ne valehtelee miten paljon tahansa, kun sillä voivat ansioitaan kartuttaa.
Heidän uskottavuutensa on = nolla.
Kappale jolla on massa, vetää puoleensa massallisia kappaleita. Toisinsanoen kaksi pistemäistä massaa 1 ja 2 joiden etäisyys on x, vetävät toisiaan puoleensa voimalla, joka on suoraan verrannollinen niiden massaan
ja kääntäen verrannollinen niiden etäisyyden neliöön.
Juuri siis em. syystä painovoima on kuussa pienempi, ja auringossa suurempi kuin maapallolla jolloin maapallo kiertää aurinkoa ja kuu taas maata.
Mistähän ihme uskosta oikein höpiset. En sano että mikään olisi mitenkään, sanon vain että kaikki on mahdollista. Toin esiin faktan ettei painovoima ole kovinkaan vakuuttavasti tieteellisesti selvitetty, eli periaatteessa mikä vaan on mahdollista. Miten voit tietää ettei pallon sisällä ole jotakin mikä luo painovoimaa. Mikään "yksinkertaisuuden vuoksi" ei ole vastaus mihinkään.
En noista kirjojen kirjoittajista paljoa tiedä, joten siihen en voi kommentoida, mutta tuskimpa kovin moni kirjailia kirjojaan ilmaiseksi haluaa kirjoittaa.
Mitataanko tiedon "aitous" rahassa, eli mitä halvempaa tieto on sitä parempaa se on?
Miksi sinä teet/tekisit työtä(si), ihan hyväntekeväisyyttä vai että tienaisit rahaa?
>> Miten voit tietää ettei pallon sisällä ole jotakin mikä luo painovoimaa. Mikään "yksinkertaisuuden vuoksi" ei ole vastaus mihinkään.
Päinvastoin, yksinkertaisuus on kaikkein tärkeintä. Sen periaatteen mukaan kaikki luonnonlait toimivat.
Onton tilan syntyminen maapallon sisään olisi niin monimutkaista, että sen voi jättää pois laskuista.
>>Mitataanko tiedon "aitous" rahassa, eli mitä halvempaa tieto on sitä parempaa se on?
Kyllä näin on, parhaat opetukset annetaan usein ilmaiseksi.
>>Miksi sinä teet/tekisit työtä(si), ihan hyväntekeväisyyttä vai että tienaisit rahaa?
Jos on mahdollista tehdä sellaista, mistä ei makseta, se on mukavampaa kuin palkkatyö.
Minä en usko sitä, että noin typeriä ihmisiä voi olla olemassa.
Vai että Galaktinen liitto?
enpä oikein usko asiaan mutta jos muita kiinnostaa niin tuolla on lisää juttua siitä:
http://www.yazka.com/yliluonnollista/yliluonnollista_index.htm
ei ole ontto laittakaa väitteitä niin kumoan ne oitis
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=679&posting=22000000001806756
se ontto täynnä kusta. minne luulet kusen menevän ? minullakin on kotona näitä pieniä auringon kaltaisia esineitä joka huoneessa. joskus kun on oikein kännissä niin ne myös lentelee
olla ontto, pyöreyttäkin on suuresti liioiteltu;)
http://www.flat-earth.org/
Luulen, että asia on totta. En tosin ole nähnyt pientä aurinkoa, enkä edes sen kaltaista lentävää esinettä. MUTTA: Männä kesänä puutarhassani oli pieniä reikiä maassa ( hengitysaukkoja?) ja JOKU söi porkkanat penkistä ilman, että niitä oli nostettu ylös, siis altapäin. Maan alla on elämää!
kylläpä sitä nyt ollaan näsäviisaita..
Kyllä varmasti maa on hieman ontto, kun siellä
maan uumenissa syntyy painetta. Kun moni uima haluisia menee uimaan sinne laava järveen, niinonhan se luonnollista kun siellä järvessä
liikaa porskutellaan, niin silloim alkavat, niin
kutsutut tuli vuoret eli Vulgaanot toimia toden
teolla Kuten Kragateo aikoinaan. Tähän onttoon
maahan pitää olla valtava usko. Aivan samalainen
kuin luomis opilla. Ystävyydellä Aramis ::