Pahoinpitely kesken koulupäivän
Suomussalmella
185243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
asia tulikaan julkiseksi?
Onko matonallelakaisurefleksit käymässä hitaiksi?
Onko sivistys tulemassa sittenkin Ss:lle?
Syitä sysissä jos sepissä??
ette tiedä asiasta mitään ni pitäkään turvat tukossa vaan.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
toiselta paikkakunnalta jos oli niin en ihmettele yhtään kyseisen pahoinpitelyn motiiveja
hyväkin kaverisi? Onko teillä peräti yhteisiä harrastuksia, samalla alalla?
Ei saa happea! Uijuijui! Ihan hirveätä! LOPPU ON LÄHELLÄ KU NIIN PAHA OLI SE PAHOINPITELY! Uijuijui!! Naurattaa koko juttu...
Ensin tapellaan päivät koulussa ja illat kouhotetaan Bemarilla!
se kusipää ansaitsi sen! koko homma lähti ihan pikku asioista paisumaan tähä tappeluun.
jokapäiväistä touhua Ss:n amiksessa, koulupahoinpitelyä vuodesta toiseen, hohhoijaa...
Kaltaiselle lörsälle peräkammarinpojalle tekee ihan hyvää vähän haukkoa henkeä, sillä yleensä se ainoa "hengen ravinto" on kaljarahojen kinuaminen äitimuorilta.
Kolmesta Suomessa 2000-luvulla tehdyssä joukkomurhassa ainakin kahdessa tapauksessa koulukiusaamista epäillään ainakin osasyyksi tappajan toimintaan.
Kannattaa siis lopettaa tuollaiset hakkaamiset alkuunsa, ennen kuin uhri tulee kouluun haulikon kanssa ja tappaa hakkaajan lisäksi luokallisen viattomia.
ss:n amiksessa kaikki vieraspaikkakuntalaiset ovat olleet aina pahoinpitelyn kohteina. Niin hyryläiset, puolankalaiset, kuhmolaiset, kuusamolaiset ja erityisesti venäläiset. Miksi asiaan ei puututa??
on itäsuomen sisä-siittoisin paikkakunta? jossa ei muualla tulleita vissiinkään suvaita ollenkaa varsinkaa nuorten keskuuessa en väitä kuiteskaan etteikö siellä asu mukaviaki ihmisiä mutta joukkoon mahtuu kusipäotäki jotka turmelee toiminallaan koko kylän imagon.
tekovaiheessa on vielä lirahtanut kustakin sekaan...serkun sisään.
Ei minusta pitäs purkaa kiusaamista sellaisiin jotka ei oo kyseistä henkilöä kiusanneet,niin kun auvinen ja saari tekivät,ihan syyttömiä ampuivat.se pitäs ainoastaan vaan niille kiusaajille antaa samalla mitalla takas.mut toisaalta ymmärrettävää että annetaan sellaisille luotisuihketta jotka eivät ole sille mitään tehneet. raukkamaista.
tappajista toinen. Ei mikään pikkujuttu olis ollut tämäkään. Mitä ilmeisemmin pahoja mielenterveysongelmia. Olis pitänyt jo aiemmin ottaa tapaus tosissaan.
Niin että mitä? Nyt kysytäänkin jo uskallusta toistaa mitä tuli sanottua. Saattaapi joku koputtaa ovelle.
Kun nuori pyrkii ottamaan ja saa liian varhain oikeuksia ymmärtämättä vastuutaan elämästään, jälki on tässä. Molempien käytöksestä ollut jo nähtävissä, ettei hyvä seuraa. Mitä tekivät opettajat, sosiaalitädit ja poliisisedät, kun vuosia oli jo ilmeistä ettei vanhemmista ole asettamaan rajoja näille. Onko mentävä aina näin pitkälle ennen kuin havahdutaan. Huostaanotto ja/tai pakkohoito KUNNIAAN!!! - Onko totta että seurakunta kouluttanut tämän toisen isoseksi ... voiko olla totta???!!!
kunniaan!Liian helposti annetaan huostaanotetut lapset takasi vanhemmille ja liian kauan ootellaan ja mietitään otetaanko huostaan vai ei.Tässäki tapauksessa huostaanotto jo vähintää kolme vuotta sitte!