Tuotanto

Romahti

5

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aina.

      Ei lamat heilauta.

      • kelpaavan

        tuotantoa on jouduttu vähentämään 64 %:


    • ??.

      kaikki ovat romahtaneet,
      Opel voi loppuakin, Vw puoliintua, eiköhän Tojotan ongelmat mahdu tuli-tikkuastuin muiden ongelmiin verrattuna,

      kansa juuri nyt haluaa tavallista köyttöautoa mihin tojo on ykkönen.

      • putoaa

        päämarkkina-alue eli USA ei tästä lamasta selviää enää koskaan entiselleen suoraan sanottuna, se ei ole enää maailmankaupan veturi, se tekee nyt mitä ulkomaiset lainanantajat tahtovat. Jenkit ovat syöneet rahansa jo lastenlapsiltaankin, ulkomaanvelka jotain 9 biljoonaa dollaria ja lisäksi tulevaisuuden eläkerahatkin syöty. Kiina sanelee pitkälti tulevaisuuden ja se joka osaa sitä hyödyntää selviää.


      • VW teki

        voittoa n. 6000 miljoonaa euroa samana aikana kun Toyota teki tappiota n. 4000 miljoonaa euroa. Tämä kaikki siis yhden vuoden aikana. Vaikeaa on kaikilla. Ei mahdu Toyotankaan ongelmat edes 46 jalan konttiinkaan. Autovarastot ovat vuokrattuine lisäalueineenkin Japanissa ja USA:ssa aivan täynnä. Niin myös Suomenkin satamat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2501
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2229
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1423
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe