Löysin kirppikseltä melkein ilman vanhan videokameran, telefunken camerarecorder 1890, siihen tulee virta, mutta ei mene päälle, akku sökö, saakohan siihen enää akkua ja kannattaako korjailla? Tarkoitus ei ole kuin opetella kuvaamaan.
Vanha kamera
5
479
Vastaukset
- huh...
Ompas videokameralla ikää...
- alkup öö
Tuota noin, on se vanha, mutta se 1890 ei tarkoita vuosilukua.
- akkuja
Ainakin ulkomailta löytyy akkuja kameraasi, mutta kannattaako tilata?
http://www.apexbattery.com/camcorder-batteries---chargers-telefunken-camcorders-telefunken--vr-1890-camcorder.html
Ei ainakaan korjauttaa kannata.
Huutonetissä on jatkuvasti myynnissä uudempiakin videokameroita muutamalla kympillä.- se o
Itte ostin vanhaan Sony 8mm analogivideokameraani uuden akun sen jälkeen totesin kameran olevan rikki. Vein sen korjattavaksi ja todettiin olevan niin paljon vikoja että saa uuden halvemmalla.
- Antiikkia
se o kirjoitti:
Itte ostin vanhaan Sony 8mm analogivideokameraani uuden akun sen jälkeen totesin kameran olevan rikki. Vein sen korjattavaksi ja todettiin olevan niin paljon vikoja että saa uuden halvemmalla.
Kyllä se wanha kamera on arvokkaampi sillä wanhalla akulla kuin uudella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 635154
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai554606Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234559Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3161854- 851503
- 911472
- 2351360
- 3201073
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51883