Ozzy Osbourne-black sabbath

Vierailja

FOR THE REST OF THE STORY. . .

While the media is romancing Ozzy with prestigious awards and accolades there’s another side of the Oz that they’ve somehow skipped. It is the evil and dark testimony of a man who truly "sold his soul for rock ‘n roll" down a wicked dark path of drugs, debauchery, the occult and demon-possession.

As Paul Harvey would say, "Now, for the rest of the story".

IN THE BEGINNING. . .

OZZY AND BLACK SABBATH

Ozzy’s claim to fame was the lead singer of the heavy metal group Black Sabbath. Singing songs filled with doom, evil, the occult, Satan and destruction, Black Sabbath’s music has been appropriately referred to as "Satan Rock".

Sabbath’s music is described as ". . .demonic riffing . . . ." (Guitar World, July 2001, p. 62), possessing a ". . . demonic nature. . ." (Guitar Legends, No. 37, p. 32) and ". . . a fascination with evil and the devil. . ." (Circus, May 31, 1984, p. 59)

Making sure no one could possibly misinterpret their pro-Devil and anti-Christ message, Sabbath’s first album portrayed a demonic witch on the cover and in the inside – the cross of Jesus Christ – upside-down. The universal symbol of Satanism and anti-Christianity.

Sabbath’s song N.I.B. (Nativity In Black), from their first album, is one of the most openly satanic songs ever recorded. It is a love-song from Lucifer. In the song, Ozzy sings in the first person as a loving, gift-giving Lucifer. . . And Ozzy, a.k.a Lucifer, openly invites the listener to "take Lucifer’s hand".

"Some people say MY LOVE cannot be true
Please believe me, MY LOVE, and I'll show you
I will give you those things you thought unreal . . .

http://www.jesus-is-savior.com/False Religions/Wicca & Witchcraft/ozzy_osbourne.htm

12

1428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kullllaaa

      daaadaadadadaaaadadadadadda arvaa mikä biisi?

      Iron man, ihan oikein! ;)

    • koskit

      Jos se on hyvää bisnestä, se on ihan OK - tunnutaan ajattelevan.

      Pääministeri Matti Vanhanenkin teki paholaisen merkin sormillaan suorassa TV-lähetyksessä, juhliessaan Lordin euroviisuvoittoa. Voiko tästä päätellä, että Suomi kansakuntana alistui paholaisen valtaan, kun juhli avoimesti Lordin voittoa?

      Paholaisen sormimerkin lanseerasi muuten Ronnie James Dio.

      • se ei ole mikään

        paholaosen sormimerkki! Se on ikivanha merkki, jonka alkuperäinen tarkoitus on SUOJATA pahaa vastaan. Merkin toi rock markkinoille nimenomaan Black Sabbath jo uransa alkuaikoina.


      • .............
        se ei ole mikään kirjoitti:

        paholaosen sormimerkki! Se on ikivanha merkki, jonka alkuperäinen tarkoitus on SUOJATA pahaa vastaan. Merkin toi rock markkinoille nimenomaan Black Sabbath jo uransa alkuaikoina.

        ei sitä tehnyt tunnetuksi heavy metal musiikissa, vaan nimenomaan Ronnie James Dio Black Sabbath -aikoinaan. http://en.wikipedia.org/wiki/Corna


      • random Hiisisti
        se ei ole mikään kirjoitti:

        paholaosen sormimerkki! Se on ikivanha merkki, jonka alkuperäinen tarkoitus on SUOJATA pahaa vastaan. Merkin toi rock markkinoille nimenomaan Black Sabbath jo uransa alkuaikoina.

        Dio sen otti ekana käyttöön... se on totta että sen on tarkotus alunperin suojata.


    • Yhä tuota samaa!

      Osbourne ja Black sabbath ovat VAIN musiikintekijöitä. Ei muuta. Unohtakaa nyt jo tuo typerä 'ovat-tehneet-sopimuksen-saatanan-kanssa' höpinä!

      • .............

        Se on kumma juttu, että aina kun joku yhtye käsittelee vastaavanlaisia aiheita, niin heti koko pumppu on henkeen ja vereen tekemässä sitä, mistä lyriikkansa kertovat. Kumma, ettei jotain John Carpenteria sitten syytetä tappamisesta, tai sen ihannoimisesta, kun jossain Halloweenissakin pistetään porukkaa kylmäksi. Elokuvat ovat aina vaan elokuvia, mutta musiikki on sitten jotain muutakin, kuin vain musiikkia.


    • Ozzy osbourne

      Ozzy Osbourne itse uskoo olevansa tekemisesissä jonkun sortin demonin kanssa. Useita ihmeellisiä tapahtumia on sattunut hänelle ja useille hänen läheisistään.

    • tällaiset

      ovat sekä huvittavia, että ovat myös tehneet valtavasti ilmaista PR:ää kulloinkin uskovaisten tomppelien kohteena olleille muusikoille/bändeille. Hihhulit eivät kai ikinä tule tajuamaan, että kirjoittelemalla tuollaisia, he maksavat itse kyseisten artistien makeasta elämästä melko ison osan :)

    • 43543543543654565

      se nyt vain on sellaista imagohommaa, musiikkibisnestä jne.

    • nsrtnyst

      Aivan. Kyseessä on levy-yhtiön luoma imago. Bändillä ei ollut juurikaan sanottavaa levynkansiin yms.

    • pahhhhh

      Ylimainostettu kakkaa. Ja ozzy on ihan naurettava zombie joka on nolannut itsensä muutenkin kuin musiikillisesti.

      Ps. Dio on ihan paska

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      99
      2433
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      225
      1996
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1782
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1394
    5. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      103
      1359
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1138
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      278
      869
    8. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      60
      771
    9. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      181
      723
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      53
      718
    Aihe