Paremmalle puoliskolle olisi (käytetty) pyörä haussa. Valittavaksi tulisi joko kuusisataset CBR tai Hornet. Kumpaa suosittelette naisen käyttöön? Aiempaa kokemusta hänellä ei ole kuin yksi kesä moposkootterilla.
Honda CBR vai Hornet 600??
9
2188
Vastaukset
- vai miten
Yksi kesä vielä vaikka viritetyllä skootterilla.
- Hornan tuutti
Pyörän hankinta on jokatapauksessa kyseessä, enkä ihan ensimmäisenä ole ostamassa sinänsä mainiota ER-5:a. Syynä on se, ettei ihan heti tarvitse vaihtaa isompaan. Ja tarkoitus on myös , että emäntä pysyy myös minun perässäni. Vaimolla on riittävän monen vuoden kokemus takana istumisesta ja nyt on oikea aika hankki aoma pyörä.
Joten rakentavia näkemyksiä, please. Meillä on lisäksi maasto- ja hybridipolkufillarit, joten niitäkään ei tarvitse ehdottaa.
- NaisesKoeAjolle
Kyllä cebari on paljon mukavempi ajettaessa pidempää siivua.
Cebarissa ei oikeastaan häiritse muu kuin alaväännön puute,muuten ei mitään valittamista.- Me so horny
Hornetin ajoasento on pystympi ja paljon parempi, joten naisihmiselle helpompi mm. käsitellä paikallaan. Tuuli ottaa Horossa kuskiin vähän enemmän, hommaa mieluummin varttikatettu laite.
Cebarilla ei viiti sen kummemmin ajaa "pitkää-siivua", jos pitkällä tarkoitetaan 400 km päivämatkoja, muuten ihan sama. - noilla
Me so horny kirjoitti:
Hornetin ajoasento on pystympi ja paljon parempi, joten naisihmiselle helpompi mm. käsitellä paikallaan. Tuuli ottaa Horossa kuskiin vähän enemmän, hommaa mieluummin varttikatettu laite.
Cebarilla ei viiti sen kummemmin ajaa "pitkää-siivua", jos pitkällä tarkoitetaan 400 km päivämatkoja, muuten ihan sama.ei noita kyykkypaskoja kannata ostaa,pysyy sun perässä joo.etkö kunnioita lakia (nopeusrajoituksia) ihmishenkiä.osta muijalles kunnon custom että pääsee fiilistelee eikä ole paikat kipeenä,niin saat sitten iltasella riemurasiaa
- ÄänimyösCebarille
Me so horny kirjoitti:
Hornetin ajoasento on pystympi ja paljon parempi, joten naisihmiselle helpompi mm. käsitellä paikallaan. Tuuli ottaa Horossa kuskiin vähän enemmän, hommaa mieluummin varttikatettu laite.
Cebarilla ei viiti sen kummemmin ajaa "pitkää-siivua", jos pitkällä tarkoitetaan 400 km päivämatkoja, muuten ihan sama.höpö höpö.
Pari kertaa vetäny 1000km päivämatkoja eikä tunnu missään.
alle 80 nopeuksissa on kyllä pidemmän päälle raskas ranteille.
- Kokemusta Hondista
Cbf 600s on älyttömän hyvä pyörä paremmalle puoliskolle, cbr:n ajoasento on liian kyykky niska ja hartiat ei kestä ajot voi loppua tosi lyhyeen. Osta 2008 tai uudempi on ruiskukoneella ja bensamittarilla puuttuu vanhemmista.
- 919
No miten olisi muutaman vuoden vanha Hornet 900 ? Firebladestä vääntävämmäksi pudotettu kone. Todella helppo hallita ja painoa vain 195. Ajetaan pystyssä ja iso nelonen kestää tosi kauan. 2003-2005 hinnat siellä 6-8 välillä. Kannattaa ainakin kokeilla.
- löydät ainoastaan
laittamalla kumpaisenkin tyypin pyörän vuorollaan, sinne vaimos takapuolen alle. Sitte päristelemään vähintään 50 kilsan lenkki.
Ei kannata missään nimessä ostaa sikaa säkissä. Harmittaa myöhemmin, jos ei tullutkaan kokeiltua sitä toista...
Itse kokeilutin vaimolla kavereitten pyöriä customeista kyykkäreihin, niin jopas selvisi se omantuntuinen katiska.
Valitsi cbr600f:n.
Vaikka minusta maailman paras pyörä onkin se mikä nyt alla on, voi hänestä taas tuntua vaikka hössbössi parhaalta...;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2811123- 488639
- 1375405
- 1443704
- 693608
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353574- 403298
- 572608
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak502165- 281826