niin huoletonta menoa niin arkena kuin jokapäivä.
kuva otettu eräänä päivänä trion vessasta, kun joku aikaisemmin väitti että näin ei olisi trion tiloissa tapahtunut.
http://kuvaton.com/k/TXR.jpg
kuva otettu eräänä päivänä trion vessasta, kun joku aikaisemmin väitti että näin ei olisi trion tiloissa tapahtunut.
http://kuvaton.com/k/TXR.jpg
Vastaukset 23
Vanhimmat
Että huumeiden käyttäjät eivät ole tänne tervetulleita. Miten sitä voi valvoa -saatika estää, jos joku kulkee piikki taskussa kauppakeskuksen ovesta sisään. Todennäköisesti näin tapahtuu kaikkialla tässäkin maassa. Kuka muuta väittää, valehtelee!
Kertooko ruiskun asento, että käyttäjä on nuori, vartija potkaisi sen välinpitämättömästi sivummalle kauppakeskuksen johtokunnan seuratessa vierestä?
olee paskat housussa kun menee viimeinenkin piikitys paikka tarkempaan valvontaan. kyllähän toi ruiskun sisältö kertoo ainakin käyttäjän. pelottaako vitun narkkari.
muka pystyy määrittelemään sisällön, ennemminkin näyttää siltä että on vielä paketissa koko kapistus?
ei ole mikään uutinen, että piikittävät vessoissa, eriössähän on piilossa; viimeksi käydessäni ainakin oli vielä ovet, onko ne sittemmin poistettu?
niitä jo valmiiksi verisenä?
Helpostihan ton voi lavastaa.
Luulis vartijoidenkin hoitavan työnsä ja kuka pöljä piikittäisi jossakin yleisellä paikalla???
kysymyskin, kun nuoriso muutenkin maleksii kauppakeskuksessa, niin niiden syyksihän tuo menee automaattisesti. ja mitä lavastamisen tarvetta tommosessa nyt olisi? ja kyllä aikuiset alan miehet ja naiset piikittävät yleensä kotonaan tai kavereillaan, mutta nuoriso käyttäjillä ei oikein ole paikkoja, eivät voi kotonaan harrastaa piikitystään ja näin ollen ikäluokkansa huomioon ottaen eivät voi sitä tehdä kavereidensakkaan kotona, joten jäljelle jää julkiset avoimet käymälät mihin vapaapääsy ja lukolliset eriöt. ja periaatteessa koko kauppakeskuksen asiakas kunta on kokoajan vaarassa joutua jonkun joka kilahtaa kamasta, hyökkäyksen kohteeksi. ja mitä tekee virkavalta? antaa asian olla kun kerran pysyvät kauppakeskuksien sisällä piilossa ja poissa katukuvasta, se mikä ei näy kadulla ei kuulu partioitavaan alueeseen.
Piikittäjät on jo aikuisikäisiä 25-
Teinit käyttää muotihuumeita.
Se on jännä juttu miten se on piikitettyään laittanu neulasuojan takasin ja sitten heittänyt ruiskun pois. Luulisi nyt samalla syssyllä ottaneen vermeet mukaan ens satsin varalta tai jättäneen sen vessaan ihan huithaitjustiinsa... Kyl mä osoittaisin nyt sormella johonkin muuhun suuntaan. Ei sattunut olemaan esim. hiihtokisoja Lahes samaan aikaan kun tapahtu? Niillä on vara mällätä tolleen.
noi ole kertakäyttö ruiskuja? ja eiks niistä oo oikeen telkassakin valistettu että aina kannattaa käyttää uutta neulaa ja ruiskua?
Niinpä kyllä. Mutta tuolla maailman turuilla jos sattuu eksymään piikitysmestaan niin kyllä siellä yleensä jälki on vähän eri näköstä, ja eipä nää yleensä annoksen otettuaan paljon mieti onko neula suojattu vai ei.
kuvan välineestä voi päätellä että kyseessä on aloitteleva nuori narkkarin alku, hyvää mainosta triolle, tule tänne vaan täällä narkataan, eikä kytät välitä paskaakaan.
Ilta alkuisille lehdille toimittajaksi, ellei jo ole. Sen verran on taas olettamuksia ja kiihotusta teksteissä.
ja löydät samoja vekottimia jopa leikkipuistoista - valitettavasti
taas keväällä koululaiset pannaan keräämään roskia katujen varsilta, mitä luulet moneenko piikkiin koululaiset törmäävät?
- moneen
Vaan minäpä pistäydyin Triossa tänään. Vessoihin en toki uskaltanut mennä mutta kyllä niitä nuorisorikollis-narkoholisteja siellä notkui muuallakin energiajuomapulloineen. Mitä lie dopinkia sekin sisältää. Pahasti katselivat alta kulmain kun heitä seurasin.
Vartijoita en nähnyt. Olivat varmasti kopissaan lorvimassa tai missä lie puuhissa. Kovin turvaton oli oloni, enkä viipynyt varttia kauempaa kun jo poistuin kohti kotini suojaa.
ikävä tuottaa pettymys sinulle, mutta kyllä ihan mies satun olemaan. mitäs nyt keksit, kun ei omat olettamuksesi osuneetkaan oikeaan.
on se kumma kun yrittää saada jotain hyvää aikaiseksi ja saada keskustelua aikaan että saatais yleiset paikat karsittua narkeista ja juopoista, että normaali ihmiset ja heidän lapsensa uskaltaisi liikkua kauppakeskuksissa ja asioida niiden vessoissa tarvitsematta pelätä jonkun huumehörhöjen piikkejä, tai jopa väkivallan kohteeksi joutumista. niin jo heti täällä hyökkäävät ihmiset sanallisesti kimppuun aivan kuin olisi itse se kaiken pahan alku, ja ihan kuin narkkeja ja juoppoja ei saisi ajaa kyseisistä paikoista muualle, niinkuin he omistaisivat nämä mestat. onko nämä puolustelijat itse näitä kamapäitä, vai vain tavallisi pikku koulukiusaajia mitkä koulun jälkeen jatkaa netissä siitä mihin koulussa jäivät. itse olen aina ja tulen vastakin vetelee korville noita vitun narkkipellejä mitkä kyyhöttää piikit taskussa kauppakeskuksissa ja niiden vessoissa vetämässä sitä ihanaa elämää hihaansa, niin vaihtuu sekin ihana elämä helvetiksi ainakin sillä hetkellä kun minun eteen osuu piikittämässä.
vaikka tänään perjantai iltana, tai ihn milloin vaan illan tullen niin ei varmaan pelota senkään vertaa.
Montakos "narkkipelleä" sä olet tähän mennessä hoidellut? Pois se, että mitenkään olisin huumemyönteinen tai puolustelisin mitään häiriökäyttäytymistä yhteiskunnassa. Hyvänkään asian puolesta toimiminen ei anna rivikansalaiselle viranomaisoikeuksia, ja hyvä niin. Tulee pian liikaa turpakeikkoja ilman riittäviä perusteita.
Lattialla on selvästi oksennusta. Missä on siivooja?
näyttää, ei kai tommoset edes kuulu siivoojille? vartioille tai poliisille ennemminkin.
että jos on "epäillyttävä" roska lattialla, niin siivooja soittaa vartijan sen poimimaan? siis pliis...
sillä roskia nuo on, sekä paperi että ruisku.
olen samaa mieltä, ettei tuota suojaa aito narkkari vaivaudu takaisin laittamaan, ilmiselvästi lavastettu kuva jonkun omasta kylpyhuoneesta.
ja en todellakaan puolusta taikka hyväksy narkkareita. kun niitä on ja tulee aina olemaan, -sille emme minkään voi- tulisi järjestää -ilman sen kummempia valtionapuja- joku saari (ahvenanmaa olisi passeli) jossa saisivat toteuttaa toiveitaan ihan rauhassa poissa normaali-ihmisten silmistä.
siellä voisivat kivasti sekoilla ja kasvattaa itselleen niin unikot kuin maritkin. ihan omavaraisesti, laillisesti ja ainoastaan siellä ollen. steriloituna ilmanmuuta, koska kukaan lapsi ei ansaitse vanhempia jotka aiheuttavat jälkeläisilleen pelkkää pahaa. ja kerran tuon tyylin valinneena sinne myös loppuelämäkseen jäävinä.
Kyllä jaksaa ihmetyttää Lahdessa pikku ruisku? Niin äkkiä unohtuu talviurheilu "sankarien" teot? Kuva voisi olla otettu ihan mistä tahansa kaupasta, kaupungista tai maasta.. ei mikään uutinen sinänsä. Eiköhän se kuningas alkoholi ole kuitenkin suurin ongelma,.. ainakin suomessa? Kuinka moni voi itseään tai kanssaihmistä seuranneena sanoa, että homma on meillä hanskassa? Lue päivän uutiset ajatuksella ja herää todellisuuteen!
Ei ole pelkästään mikään trion juttu, kyllä samaa tapahtuu kaikissa yleisissä wc-tiloissa. Itse työskentelen kahvilassa ja kyllä sieltä vessasta välillä ruiskuja ja ties mitä muutakin löytyy. Yleensä kyllä ihan roskikseen heitettynä.