Työmaa riihimäellä, mihin syömään?
Mihin lounaalle halvalla?
työn raskaan raataja
101487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
mutta hyvää on ainakin lasimuseon kahvilassa!
lasimuseolla, vai mitä?
ja hyvää!!
lähellä Rautatie asemaa,perinne kotiruokia ainakin
viime vuonna.
siinä Säästökareilla on halpaa entinen S-MARKET.
ammattikoulun opiskeluravintola. keskivertohinta.
Mutta se on opetusravintola, sinne ei mennä haalareissa.
Taso pitää säilyttää, mieluummin nostaa!
kylläpä sitä näkee päiväaikaan hienommissakin ravintoloissa haalarikansaa. eikä siinä mitään pahaa, päivähän on työaikaa ja silti pitää syödäkin!
pikkutakki laitetaan päälle sitten illalla!
toi autogrilli. muistaa vaan pyytää että pistävät tarpeeks sitä kaalia. prkl sitä on jo isketty lihikseen ja hampurilaiseenki kaikki vanhat grillisapuskat raiskattu kaalilla s..tana
Keskuskadulla on Elämän eväät niminen paikka, jossa toimii arkisin lounasruokala. Päivän lounas vain 5 euroo ja se sisältää myös juomat, leivät ja jälkkärikahvinkin. Siellä töissä kaiken kirjavaa sakkia, jotka ei varmasti katso ketään kieroon, et rohkeasti vaan työhaalarit päällä syömään!