Paljon prossutehoa dvd katsomiseen?

Paljonhan pitää olla prossutehoa dvd katsomiseen?
Riittääkö 800MHZ prosessori tuohon?
4218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tollasella taisin katsella: AMD K6-2, mutta enpä muista oliko purkukortti tuossa kokoonpanossa vai pärjäsikö jo paremmalla näyttökortilla.

Äänestä

Pentium2 300MHz riittää softalla purettuna.

Äänestä

katselin aikoinaan 700 ilman purkukortteja.

Äänestä

ite kattonu 700 MHz prossulla..oliskohan ollu kai P3 tai Celeron M?, olevalla vanhalla läppärillä (Toshiba Satellite Pro 4600) jossa dvd-rom, niin ihan sujuvasti näkyi leffa ja kuului äänetkin hyvin ja näyttö vieläpä koko näytöllä. Muistia tossa koneessa on 256 MT ja mulla oli käyttiksenä Puppy linux 2.14. Kone yhä tallella ja pysyykin niin kauan kuin vaan pelaa.

Joten tolta pohjalta luulis sullakin toimivan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Paljonhan pitää olla prossutehoa dvd katsomiseen?
Riittääkö 800MHZ prosessori tuohon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu