Voiko ottaa alkoholia, jos on klexane-kuurilla?
Klexane
10
7124
Vastaukset
- tutkittua tietoa
KLEXANE lääkkellähän ehkäistään ja hoidetaan verisuonitukoksia ja se hillitsee veren hyytymistä eli "veri on juoksevampaa" ja alkoholi vilkastuttaa verenkiertoa, joten VERENVUOTO RISKI kasvaa huomattavasti jos käyttää alkoholia. Sinuna EN KÄYTTÄISI!
- tietää
kuinka pitkä on varoaika, kun kuuri on loppu?
- kommenttia
tietää kirjoitti:
kuinka pitkä on varoaika, kun kuuri on loppu?
Kannattaisi olla asian tiimoilta yhteydessä lääkäriin, hän osaisi antaa varmaa tietoa asiasta.
- juo kuurin aikana
et voi juoda!!!
- ainakaan kukaan
kieltänyt juoda alkoholia kuurin aikana. Pistoksia laitoin 3 vk:n ajan, ja viikonloppuisin simailin muutamia siidereitä.
- Sori nyt vaan...
..mutta kysymyksesi tuntuu tosi hölmöltä. Miksi ylipäätään pitäisi ottaa alkoholia jos sinulla on verenohennuslääke käytössä?
Itse käytän tällä hetkellä kyseistä tuotetta ja ei tulisi mieleenkään ottaa alkoholia tai edes harkita sitä. - yksi asia
Miten ihmeessä kysymyksesi liittyy leikkauksiin???
- kokenut_xx
esim. pidettäessä kipsiä annetaan Klexane-kuuri. Itse pistelin 8 viikkoa. Kerran join lasin punaviiniä n. 6 tuntia ennen seuraavaa pistosta. Itsekin välttäisin juomista - pian pääset niistä piikeistä eroon ja sitten ei juomat enää maistukaan:)
- Aliinatar
Jaa miksi edes harkita paukun ottamista? -No monilla, kuten minullakin se on tapa.
Mulla vielä 4 piikkiä laittamatta, kai mää sen ajan jaksan odottaa saunaolutta. - Anonyymi
Särkylääkkeet Burana ja Ketorin kiellettyjen listalla myös. Aivohalvausriski.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746324MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415398Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.614264NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734122Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja663890Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.741208- 3231068
- 571014
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32860Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62811