Plussaa

Voin kertoa, että maailman paras tunne on ehdottomasti se tunnetila, kun näkee plussan raskaustestissä! Se on jotain sanoinkuvailemattoman mahtavaa, alkoi ihan jalat täristä ja ei voinut kuin hymyillä tyhmän näköisenä. :) Vuosi yritystä takana ja vihdoin tärppäsi, voi tätä onnea!
2191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

voi onneks olkoon, se on varmasti ihana tunne. Meillä jätetty pillerit kuukausi sitten pois ja vasta siis ihan alussa tämä yrittäminen, voikun meillekin sattuis onni ja plussa tulis. Mutta siis oikein paljon onnea teille =)

Äänestä
  • Onnea Teille! Meillä kanssa jätetty pillerit ottamatta. Eka ovis ollut. Saa nähdä... Toivottavasti pian meilläkin plussataan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tänään!!! kirjoitti:

Voin kertoa, että maailman paras tunne on ehdottomasti se tunnetila, kun näkee plussan raskaustestissä! Se on jotain sanoinkuvailemattoman mahtavaa, alkoi ihan jalat täristä ja ei voinut kuin hymyillä tyhmän näköisenä. :) Vuosi yritystä takana ja vihdoin tärppäsi, voi tätä onnea!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu