Mitäs nähtävyyksiä Phuketista löytyy? Kertokaa jotain hienoa mikä pitää nähdä. Ja sitten suositelkaa jotain retkeä neljän hengen perheelle. Kiitos!
Nähtävyyksiä
8
1215
Vastaukset
- aivan upea paikka
Fantasea on kiva kokemus niin aikuisille kuin lapsille. Katselemista riittää ja esitys on kiva. Toki jos lapset ovat aivan pieniä niin saattavat säikähtää kovia ääniä esityksen aikana.
- juuri kotiutunut
Suomen pakkasiin..kävimme kokopäiväveneretkellä jonka ostimme hotellin respasta.retkeen kuului kuljetukset,ruoat,juomat,hedelmät,liivit ja snorkkelit ja käynti useammalla saarella ja kolme snorklaus kohdetta.neljältä hengeltä(2 aik. 9,14 vuotiaat) yhteensä 190 euruoa.Mukana esim.apinasaari ja the beachsaari.Olimme erittäin tyytyväisiä kyseiseen reissuun hyvin oli järjestetty.
- euroissa?
maksoitteko nuo matkat euroissa hotellin respaan?
jos kuitenkin maksoitte retket thaimaan bahteissa
niin miksi et voi kertoa hintoja suoraan tässä
rahayksikössä?
euron ja bahtin kurssi vaihteelee kun taas
retkien ilmoitetut hinnat pysyvät vakaampina
(tinkiäkin toki aina voi). - näin on
euroissa? kirjoitti:
maksoitteko nuo matkat euroissa hotellin respaan?
jos kuitenkin maksoitte retket thaimaan bahteissa
niin miksi et voi kertoa hintoja suoraan tässä
rahayksikössä?
euron ja bahtin kurssi vaihteelee kun taas
retkien ilmoitetut hinnat pysyvät vakaampina
(tinkiäkin toki aina voi).luottokortilla. Ei siellä mitään euroilla makseta vaan ne voi vaihtaa bateiksi.
- hinta
euroissa? kirjoitti:
maksoitteko nuo matkat euroissa hotellin respaan?
jos kuitenkin maksoitte retket thaimaan bahteissa
niin miksi et voi kertoa hintoja suoraan tässä
rahayksikössä?
euron ja bahtin kurssi vaihteelee kun taas
retkien ilmoitetut hinnat pysyvät vakaampina
(tinkiäkin toki aina voi).Sorry en ajatellut...me maksettiin luottokortilla hotellin respaan.Neiti antoi hotellin asukkaille siihen 20% alen ja hinnaksi taisi jäädä noin 8500baht.Halvempi se oli kuin tjäreborgin toimesta järjestämä suurin piirtein sama retki jokunen saari taisi puuttua siitä toimiston järjestämästä.se olisi ollut 12000baht.
- liiankin paljon
sillä siellä voi käydä viidakkoretkillä, sukeltamassa, veneilemässä, ajella vesiskootterilla, ratsastaa norsulla, käydä monenlaisissa esityksissä, markkinoilla, soppailla ja johonin väliin pitäisi viettä myös lomaa rannalla ja illat etsien aina uusi ruokapaikka.
- ehdotus
saariretkien lisäksi voitte tehdä retken sisämaassa mantereella sijaitsevaan hienoon
khao sok nimiseen luonnon puistoon.
vertailkaa eri järjestäjien paketteja
ja miettikää oletteko yön puuhun vai
järvenpäälle rakennetussa viidakko majoituksessa.
muutama linkki:
http://www.phukettrekkingclub.com/activities.htm
http://www.paddleasia.com/khao-sok-bungalows.htm
http://www.khaosok-treehouse.com/Tree House Resort.htm - Temppeliretki
Niitähän on pilvin pimein. James Bond retki on kiva kokopäiväretki. Näkee paljon kaunista maaseutua ja samalla meriseikkailu saareen, näkee myös mustalaisten paalukylät ja valtavan makaavan buddhapatsaan temppelissään. On sitten Etele-Saaren kierros, käydään eri temppeleissä ja näköalapaikalla ym. On Phuket townin kiinalaistoria... ym ym.
On luonnonpuistoa, on elefanttiratsastusta, on orkidealaakso, on upea transvestiittishow eli Simon Cabaree Patongilla, on Fantasea show Kamala Beachillä, todella mahtavia showesityksiä molemmat! Jne jne....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107622
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1095301Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163536Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293527Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352574Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3561530Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?651373Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366