aika mielenkiintoinen tapaus
http://www.youtube.com/watch?v=YzhCuZJ_ODQ
http://www.youtube.com/watch?v=YzhCuZJ_ODQ
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
aika tylsä.
...tietokoneella tehdyksi. Varsinaisen ufoilmiön kanssahan tällä ei ole mitään tekemistä.
tekisi, niin eikö laittaisi vähän lisää mausteita.
Itse uskon kuvan olevan aito. Se vaan voi esittää esimerkiksi suht matalalla lentävää nopeaa lentokonetta, jonka rungosta aurinko heijastuu.
Valopiste kulkee ilmassa. Se on kyllä aito UFO- mutta sen lähemmäs tunnistamista ei kuvan perusteella voi päästä.
koitin vanhaa koneen romua s-videon kautta 37-tuumaiselta katsella... ei satu fullhoodeen resoluutioiden kannssa yhteen mikään grafiikkakortin ulospukkaamat pikselimäärät. Suttuista on kuin tuo parvekkeelta sohittu tyhjä taivas ja päälle värkätty vaalea piste.
Pitäisköhän ostaa isompi reppu.. koiranmakkara, maitolitra ja kasibäggi mahtuu just, mutta jos jotain muuta meinaa änkeä ni ei sitten millään.. pTä?
Kyllä sulla ainakin tuo varustelutaso on hallinnassa, jatka vain samalla linjalla.
Ihka aito UFO:han se siinä lentelee, kerrankin ehtaa tavaraa !
Olen nähnyt ihan samanlaisen ufon (tai mikä sitten onkin) melkolailla tasan vuosi sitten. Taisi tosin olla vähän isompi, mutta tuollainen valopallo.
Näkyi päiväsaikaan, laskeutui alaspäin pilvistä ja liikkui melko nopeasti eteenpäin, kunnes pysähtyi, peruutti takaisin ja nousi pilvien yläpuolelle.
aika siisti
ainut mielenkiintoinen asia olisi selvittää, minkä merkkinen lentokone on kyseessä. Ainakin anti collision-vilkut näkyvät välillä kohteessa. Koska mallia ja merkkiä ei voi tuosta epäselvästä videosta todentaa, jää ilmiö siltä osin ufoksi.
Aito video kuitenkin... lentokoneesta.
Tunnistamaton lentävä kohde.Ja aito filmin pätkä.Ei ole lentokone.Turhat saivartelut pois.Ehkä ystävämme avaruudesta ovat ohikulku matkalla.
BB on kerännyt kirjaansa " Outoja kohteita Suomen taivaalla " suomalaisia ufovalokuvia ja linkkejä videoihin.
Löysin tuosta kirjasta myös linkin tähän videoon ja BB: n kommentin. " Tasainen ja suora kurssi ja kohteen nopeus viittaa siihen että kyseessä on tavallinen lentokone tai helikopteri."
Se siitä.
mistäs sitä tietää mikä tuo on. kunnioitan bborgia mutta jokaisella on oma mielipiteensä, minusta tuo taas on ehkä aito avaruusalus ken tietää
Ufokuskit ei vissiin sitten osaa ajaa ufojaan tasaisella nopeudella ja suoraan? No se ehkä selittää miksi niitä jatkuvasti putoaa kotoisiin metsiin ja suoalueille joista sutilaiset niitä sitten kenttälapioiden ja metallinetsimien kanssa käyvät kuokkimassa esiin.
lähikuvana ufo http://www.youtube.com/watch?v=e1MM-s4IHgI
Jassoo,aivan oiva vieteri feikkiheikki.hm..
säähavaitopallo