Onko Älvärissä asuvat vai yksinkertaisesti köyhiä? Ei ole varaa rakennuttaa kivilinnaa kuin mulla. Näkeekö älväristä heti ettei naapuri tienaa kuin max jonku 20 te/v.
Voinx mä nyt kyykyttää älväri naapuria?
Voinx mä nyt kyykyttää älväri naapuria?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kysyt normalin jutustelun lomassa:
-mikä teillä on huonekorkeus?
-onko teillä vuokratontti?
-onko vesikiertoinen lattialämmitys?
-pintamateriaalit? Ai, muovia, kuinka omaperäistä, yleesä ei ole käytetty sitten 70-luvun.
-ilmanvaihto. Mistä korvausilma? Ei kai vaan rakenteiden läpi samoin kuin rintamamiestaloissa?
tapaa hommata pientalo, halpa modulirakenteinen älvari tms. tai samalla hinnalla hartiapankkina lammitalo.
sen sijaan suomalaisia pitsiröyhelösmyygeillä varustettuja puutaloja voi mollata, että olipas tyhmää pistää tuhansia euroja pitsiröyhelöihin.
Talothan maksaa joka tapauksessa niin paljon aina, että periaatteessa voisi ajatella, että kun kodin haluaa, niin pitää siinä sitten olla myös sellaisia asioita, joista pitää eikä niin että se on sellainen joku tölli vaan, jossa asuu ja jota maksaa mutta josta ei pidä. Minä ainakin haluan talon jossa mun on mukava asua, ei se sitten mulle kuulu, minkälaisissa taloissa muut viihtyvät.
mahdollissta, ei kommunistisuomessa kaavoituksineen ja rakennusvalvontoineen.
"jossa mun on mukava asua,"
Mies on kalastaja ja minä kotiäiti/kääntäjä, eikä meillä ole ystäviä.
Meille tuli molemmin puolin taloa noi saatanaan lato älvärit! Piti gryndata talo mutta Tuttu kiinteistö välittäjäkin sanoi et polta se talos et arvo putos 100-tonttua puolessa vuodessa.Että kuka nyt täs se kyöhä onkaan?