olkaapa ystävällisiä ja menkää löylyyn suihkun kautta ja peskää kätenne ennen kuin tartutte kahvaan.meinaan kävin kaverin luona kerrostalosaunassa ja ensin käteeni osui kahvasta jotakin pas....sauna haisi aivan sikaviinalle ja sille pas...laude täynnä saunavihdan lehtiä ja lattialla myös.eli ottakaas se seuraavakin saunoja huomioon!
saunassa
3
522
Vastaukset
- liukkaat.
Etkö huomannut, miten liukkaat lauteet olivat? Olimme siellä homopoikaporukalla yhtymässä toisiimme, ja aika monet mällit tuli heitettyä lauteille. Kiukaalle myös. Ja se paskakin sai nyt selityksen.
- inhaaa
joo, kuulostaa tutulle..
Mulla oli kans kerran yhdes kerrstalosaunas aina arvoitus, että mitä tulee vastaan..
Talossa asui mustalaisia, muuten siistejä, mutta saunassa niiden jäljiltä oli lattiakaivo täysi pitkiä mustia hiuksia...
Sauna oli muuten aivan laho... kerran jäi seinässä oleva kädensija käteen, kun nousin lauteille. Viittavaille oli perse palaa punaseksi, onneksi sain jostain kiinni.
Homoista:
Mua ennen käy yks homopariskunta saunavuorollaan, ja ovat niin siistejä että... - suoraan saunaan
Samoin ne menevät uimahalleihin ja kylpylöihinkin paskaisena. Ja minä en ui koskaan kloorivesissä joissa ui ihan mitä tahansa paskoja samassa altaassa ja terveenä olen pysynyt. Kylpylöihin en lähde myrkkyvesiin itseäni liottamaan enkä yleisiin saunoihin. Harva kai edes pesee alapäätään uimaan mennessä.
Joskus kävin yhtiön saunassa ja siellä haisi edellisen kävijän jäljiltä aivan sairas hienhaju joka paikassa niin se riitti. Otin sen jälkeen toisen saunomisajan mutta en nauttinut kuitenkaan saunomisesta ja koko sauna alkoi yököttämään. Inhoan hien hajua kun kerran apteekista siihen lääkkeetkin löytyvät niin miksi jotkut eivät välitä?
Nykyään minulla on oma sauna ja käynkin joka päivä saunassa, niin ihanaa se on. Päivän paras heti on istuutua saunan lauteille ja rentoutua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062491Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141413- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011124Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81928