Mikä vikana??

Mikä mahtaa olla vikana Suzuki PV:säni, kun ajan lämä tiskissä niin alkaa mopo "booamaan"... Mahtaisiko olla kaasarin säädöissä vika??
2114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

männänrengas poikki. Katoppa kannenalle onko raadeja. Katkenneen renkaan voi vaihtaa ennen kiinnileikkausta.

Äänestä

juu eli se voi johtua seoksestakin, mutta kaasari voi antaa liika seosta moottorille ja kone hyytyy sen takia. säätele kaasaria jos ei mäntä ole väljä tai männän rengas poikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei vaan toimi kirjoitti:

Mikä mahtaa olla vikana Suzuki PV:säni, kun ajan lämä tiskissä niin alkaa mopo "booamaan"... Mahtaisiko olla kaasarin säädöissä vika??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu