Verisuonitaidetta?

suoiciv

Kuka se oli joka teki "taidetta" pumppaamalla (kuolleiden) eläinten verisuoniin jotain kovettuvaa ainetta ja erotti kovettuneen suoniston muusta ruumiista hienoksi koristeeksi ?

Tästä oli jokin sivu netissä, mutta en muista sitä enää.

1

1392

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Artisti*

      Kuka on elukoille tota tehnyt. Mutta joku taiteilija teki tota ihmis ruumiille (oisko ollu saksalainen). Ei muista nimee mutta eikö se davincikin niitä availlu ainakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      302
      1302
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1077
    3. 64
      887
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      881
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      428
      751
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      649
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      608
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      78
      586
    9. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      456
      577
    Aihe