lisäosan hinta

Taloon 40m2 yksikerroksinen lisäpätkä ilman märkiä tiloja (2 huonetta). Riittääkö 1000e per neliö kun kaikki muut tekee "itse" (=ammattitaitoinen talkooporukka) paitsi sähköhommat. Harkkoperustus ja laattalattia sähköisellä lattialämmityksellä.
3231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

taas ne maatyöt ja perustus voi maksaa jo yksinään 15000-20000 euroa.

Äänestä

stretsata varastoa (1 huone, kylppäri, eteinen; kaikki hyvin yksinkertaisesti ja halvoilla materiaaleilla). Samalla konseptilla kuin sinä olen laskenut kustannukseksi 850 €/kerrosneliö.

Äänestä
  • Juu, hyvin riitää, näyttää menevän 500e / neliö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisäsiipeilijä kirjoitti:

Taloon 40m2 yksikerroksinen lisäpätkä ilman märkiä tiloja (2 huonetta). Riittääkö 1000e per neliö kun kaikki muut tekee "itse" (=ammattitaitoinen talkooporukka) paitsi sähköhommat. Harkkoperustus ja laattalattia sähköisellä lattialämmityksellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu