Kurinpalautus
rikollisille
7236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"yhdeksän kymmenestä imuroi tietäen rikkovansa lakia"...joten se kymmenes ei sitten tiedä rikkovansa lakia
Kaikki ei harrasta piratismia, mutta niistä jotka harrastaa 9/10 tietää sen olevan rangaistavaa.
tajusin ;) mutta toimittajan suomenkielen taito taitaa olla vähän sitä sun tätä kuten otteestani ilmenee
TTVK:n puolelta, TTVK:hon kuuluvat järjestöt kuten Teosto ym. on MAFIOITA joita kukaan ei hillitse millään lailla vaan ne sa harjoittaaa laittomuuksia aitoon mafia-tyyliin. Ei niiltä enää puutu kuin uzit niiltä tyypeiltä...kai ne kohta ottaa nekin käyttöön ja alkaa pistää ilmat niiltä jotka niiden mielestä uhkaa tekijänoikeuksia. TTVK harrastaa kaikkea mikä on laissa kielletty, uhkailu, kiristys, vakoilu ym. ja on kuin suoraan Bond-leffasta Spectre-tyyliin (jos joku muistaa vanhojen Bondien Spectre-rikollisorganisaation)..
TTVK, Teostoineen, Gramexeineen ym. on SUOMEN SUURIN RIKOLLISJÄRJESTÖ JOKA PITÄÄ KIELTÄÄ LAILLA!
Netissä oli joku blogi jossa oli järkevä ehdotus; artisti saa itse päättää onko hänen tuotoksensa maksullinen, osittain maksullinen vai ilmainen.
Teostoa kai tarvitaan taiteilijoiden eläkkeiden maksajaksi, kyllähän taiteilijankin pitää eläkettä saada mutta ehkä jokin muu järjestelmä pitäisi kehittää kuin nämä ylipulleat teostot jotka ruokkivat omia salkkuherrojaan.
Niin siinä muuten sanottiin että jopa monet taiteilijat näkevät teoston puuhailun kuluttajien kiusaamisena.
saa kuin kärpäsen paskan kokoisen läntin siitä rahamäärästä joka heille oikeesti kuuluis. Paitsi jos itse istuvat Teoston hallituksessa korkeilla palleilla jolloin elävät makeaa elämää. Teosto on sellanen rahastusautomaatti (kaikki rahat pois kuluttajilta) että sellanen pitäis lopettaa ja tehdä siitä lain silmissä rikollisorganisaatio.
Teosto itse on se joka eniten hyötyy rahastuksestaan, ei taiteilijat.