Biokuulat

Kestääkö biokuulat hyvin, etteivät mene aseessa rikki ja vahingoita pyssyä??
7222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ideana ihan hyvä mutta ritilämaskiin ammuttuna menee silpuksi ja ei niin hyvä silmille myös tehokkaampi ase ja se on samaa silppua jo piipusta ulos tullessa,luontoon hajoaminen alkaa aavistuksen liian aikaisin :P

Äänestä
  • Kyllä ainakin uusimmat ja laadukkaat biokuulat pitäisivät olla samalla tasolla normaalien muovikuulien kanssa. Esimerkkinä G&G biokuulat

    Äänestä

  • Ei ne mitään silpuksi mene! Ritilämaskiin oon monta kertaa osunu eikä ne oo ollu lähelläkään hajoomista ne kuulat! Eikä ne aseessakaan hajoo ellei lähtönopeus ole joku 400m/s ;)

    Äänestä

Biokuulat kestävät ihan yhtä hyvin. :D

Äänestä

Voiko biokuulia ampua aseella jossa tulee mukana 12g kuulia?

Äänestä

Voiko anpuu jos ne biokuulat painaa 20g?

Äänestä
  • SAATANAN HOMO!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jäbä kirjoitti:

Kestääkö biokuulat hyvin, etteivät mene aseessa rikki ja vahingoita pyssyä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu