Varakas mies !!

Koska löydän sinut varakas ei vapaa, kirjeseuraa kaipaava herra.
92240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • ootkos jokin huijari

    Äänestä

  • yksi mies kirjoitti:

    ootkos jokin huijari

    ...sellanen naispuolinen auervaara, miehen täytyy olla naimisissa niin on sitten helpompi kiristää tms. kun saalis on houkuteltu satimeen.

    Äänestä

  • yksi mies kirjoitti:

    ootkos jokin huijari

    Heti miten luullaan huijariksi kun etsiskelee varakkaampaa herrasmiestä. Mitä väärää siinä sitten on ?

    Äänestä

  • amanda50plus kirjoitti:

    Heti miten luullaan huijariksi kun etsiskelee varakkaampaa herrasmiestä. Mitä väärää siinä sitten on ?

    Miksi et sitten vapaata, miksi pitää olla varattu? Aika epäilyttävä tapaus olet, vain epätoivoinen sekopää alkaa sinun peleihin!

    Äänestä

...YH etsimässä elättäjää tai 15min kuuluisuutta. Käännä katseesi eduskuntaan niin löydät etsimäsi.

Äänestä
  • ilmiselvä vitsi!

    Äänestä

Tänään kuuntelin duunissa Novalta jonkun pankin tekemää määritelmää varakkaasta henkilöstä.
Jotenkin näin se meni: Talletuksia tai muuta vastaavaa omaisuutta 100 000 euroa, auton tulee olla yli 50 t €, asunnon arvo 300-700 t €.

Näissä raameissa vielä pysyn, mutta sitten putosin vaatimattomaan keskikastiin koska vuosiansion pitää olla yli 60 000€.

Pienemmälläkin tuilolla olen tullut mainiosti toimeen... mutta en siis sittenkään ole varakas...hyvin toimeentuleva ehkä.

Miksi etsit varakasta miestä? Tarvitsetko sponsorointi-apua, vai myytkö mahdollisesti naisellisia palvelujasi???

Parisuhdetta et ainakaan ole rakentanmassa, koska etsit varattua. Ukkomiehen etu tietenkin em. tapauksissa on taattu vaiteliaisuus, ukkomies ei takerru eikä esitä vaatimuksia... käy... maksaa ja poistuu leikkimään perheenisää.
Sinä olet saanut osan varallisuudesta, ukkomies haluamaansa vaihtelua elämäänsä. Diili on selvä ja yksiselitteinen.

JOs etsit varakasta kirjeseuraa, on motiivin löytäminen hiukan vaikeampaa, koska pelkkä meilituttavuus johtaa äärimmäisen harvoin "varallisuuden osittamiseen". Tai sitten olet äärimmäisen taitava manipuloija.

Minun kohdallani on toteutunut usein käyttämäni lausahdus: "kyllä rahaa on, mutta rakkautta puuttuu"

Äänestä

Mullekin kelpaisi varakas herrasmies joka kävisi luonani silloin tällöin, vaikka viikottainkin. Sellainen jonka mielestä nuorenmiehen seura on kiinnostavaa ja joka haluaa sellaista mihin vaimo ei pysty tai suostu. Esimerkiksi bi-seksuaalille oiva mahdollisuus, ei tarvitse seurata kun toisen naisen päässä hääkellot soi, mustasukkaisuutta jne. Eli "sponssi" kelpaisi. Vaikka 500 kuussa olisi jo suuri apu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Amanda, plus kirjoitti:

Koska löydän sinut varakas ei vapaa, kirjeseuraa kaipaava herra.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu