Satanistien TS-fetissi

Ei hyvin mene

Tämän palstan pitäisi keskittyä satanismiin, vaan mistäpä tämän palstan postit oikein koostuvat?

Yhdentekevää pinnallista löpinää, aivan samanlaista kuin satanistien mielestä varmastikin enemmän tavisfoorumeissa. Sisältö on vain enemmän tai vähemmän epämääräisesti satanismiin liittyvää, mutta muuten henki on ihan samaa tavishenkeä kuin 7 Päivää-lehdessä. Kyllä satanismi on selvästi maan eliittiä tämän palstankin perusteella... Hoh hoijaa.

Mikä erityisesti huvittaa, on se, että satanisteillä on ihmeellinen Setin Temppeli-fetissi. Täällä itketään kun ei päästä jäseneksi (tai kun ollaan "päätetty olla liittymättä" :D), ihmetellään kuka on Varjonen, tehdään palstan suurin ketju Kotkavuoren "kuolemasta", juoruillaan mitä ihmeellisimmistä Temppeliin liittyvistä asioista. Ei helvetti, mikä saatana teitä vaivaa, Saatanan luuserit?

Itse satanismista täällä ei puhuta, tai edes juoruta sen vertaa kuin Temppelistä! Missä on juorut Saatanan Kirkosta? Missä on nähty Peter H. Gilmore? Missä on ajatuksia hänen musiikistaan ja kirjoistaan? Tai muiden näiden (suomalaisten?) Eipä näy. Mutta Setin Temppeli kiihottaa.

Taitaa olla harvinaisen tyhjää teiniuhoa koko satanismi, kun pitää niin keskittyä muiden tekemisiin. Jostain syystä missään ei ole setiläisten pitämää foorumia, missä käänteisesti vuodatettaisiin satanisteista tällaista paskaa. Mistähän se kertoo? Ilmeisesti siitä, että toiset keskittyvät omiin juttuihinsa ja tekevät asioita, toiset uhoilevat ja parkuvat muitten juttuja ja tekemisiä kun oma juttu on tyhjä.

Saatana on kuollut.

4

583

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on pelkkä huono vitsi

      Odotatko muka löytäväsi järkevää keskustelua paskafoorumilta, jonka käyttäjistä 99,99% on trollaajia, avohoitopotilaita ja vajaaälyisiä?

      • Mutta yleiskuvan saa

        kun osaa laittaa palasia yhteen ja muistaa, että tämä paikka on paskavuoren huippu vain ;)


      • Mana Heka Kela

        Missäs sitten on ne asiallisemmat satanistit keskusteluineen? Foorumit joilla olen vieraillut kaikuvat tyhjyyttään - muutama henkilö niillä huutelee välillä asiallisen keskustelun perään mutta ei selvästikään kykene itse sellaista avaamaan. Onko se sitten ihme jos katse alkaa kääntyä aktiivisempien vkp-tahojen suuntaan?


    • Kreator

      Voiko tuota enää paremmin sanoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      17
      2404
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1589
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      109
      1518
    4. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      1472
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1315
    6. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      42
      1304
    7. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      1281
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1194
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1097
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1066
    Aihe