Dongeli?

Dongeli on asennettu koneeseen, mutta kuitenkin ilmoittaa ettei se ole paikallaan. Ohjelmaa on käytetty kyseisessä koneessa jo pari kuukautta ongelmitta, mutta nyt vasta alkanut temppuilemaan. Mistä voisi ongelma johtua?
8925
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mikä on Dongeli?

Äänestä
  • laitettava palikka, joka tulee joidenkin ohjelmien mukana. Ilman sitä, ohjelma ei toimi ja jotkut toimii vain demolla. Portin suojauslukko -sana on joskus ruudulla lukenut, jos on tutumpi käsite jollekin.

    Äänestä

on tietysti Dingelin korjaussofta. Se on tarkoitus tehdä sitä, mitä Dingeli ei tehnyt, vaikka eihän se tietenkään sitä tee.
Molemmat saa nyt Microsoftilta tarjouksessa kahden softan pakettina. Ja hinta vain 239 €.

Hiihaa

Äänestä
  • Mitäs nää tämmöset dingelit ja dongelit on, selittäkää tyhmälle?

    Äänestä

  • Pölijä kirjoitti:

    Mitäs nää tämmöset dingelit ja dongelit on, selittäkää tyhmälle?

    on sellainen pieni USB-avain,jota ilman ohjelma ei suostu käynnistymään,saati sitten pysymään päällä.

    Äänestä

tehny? Esim. Quarkin uus versiohan ei tiemmä enää dongelia tarvi. Ootko päivittäny jotain? Mimmonen dongeli, USB vai? Oudolta kuulostaa, ettei kuitenkin olis joku esim. käyttökertoihin sidottu versio.

Lisätietoja pliis! Niin ja tee OSX:n normaalit huoltotoimet enste, imuroi MacJanitor tms. tai tee käsin (mulla MJ, en osaa neuvoa ;-)

Äänestä

jutskaa tuli mieleen, et tosin maininnut, mihin USB-porttiin tuon olit tökännyt.
Onkos se dongle USB2 vai USB1 versiota?
Ootko kokeillu toisessa koneessa toimiiko itse dongle?
Laitoitko sen näppikseen vai suoraan koneen pyrstöön?
Jostain olin lukevinani, että toiset donglet on niin kranttuja, että haluavata olla koneen pyrstössä suoriltaan, liekö ruotslaista valmistetta?

No, noi kun tsekkaat, niin oot taas eliminoinut joitain vaihtoehtoja.

Äänestä

Onko se AC-dongeli. Oletko päivittänyt ohjelman uudempaan versioon, Dongel pitää myös vaihtaa. Vai onko se vuokrattu aika dongel.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Appleboy kirjoitti:

Dongeli on asennettu koneeseen, mutta kuitenkin ilmoittaa ettei se ole paikallaan. Ohjelmaa on käytetty kyseisessä koneessa jo pari kuukautta ongelmitta, mutta nyt vasta alkanut temppuilemaan. Mistä voisi ongelma johtua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu