maxin verot ja tullit

mitähän tulee tulli vero ym muuta maksuja jos vmaxin tuolta amerikan puolelta rupeais hommailemaan noin vuodelta 98-2004 sais nyt jopa reilulla kolmella tonnilla alkaen mutta paljonko nuo tullit alvit sun muut verot tekee.
1325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viime keväänä maksoin -98 maxista n.1500€ ( tulli alv)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


exmax kirjoitti:

mitähän tulee tulli vero ym muuta maksuja jos vmaxin tuolta amerikan puolelta rupeais hommailemaan noin vuodelta 98-2004 sais nyt jopa reilulla kolmella tonnilla alkaen mutta paljonko nuo tullit alvit sun muut verot tekee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu