http://vodpod.com/watch/1474270-craig-bellamy-gets-emotional-after-finland-defeat
http://vodpod.com/watch/1359464-craig-bellamy-confronts-welsh-fans
http://www.skysports.com/video/clips/0,23791,12602_5114800,00.html
http://i39.photobucket.com/albums/e151/Kilppari_RM/mulkku.jpg?t=1238265224
http://www.dragonsoccer.co.uk/forum/viewtopic.php?topicid=2016&p=1
Craig Bellamy:
"That was two poor sides trying to contest this game and neither of us have got a glimmer of hope of qualifying [for the 2010 FIFA World Cup South Africa]," the dejected Manchester City striker and Wales captain Craig Bellamy said. "That is a fact, from what I've just seen today.
"Where we go from here, God knows. We've just got a lot of games to play and get as many points as we can but same old story, we're out of the group," said Bellamy. "They are not a good side. I do feel we are the better side even though we have just lost. They sucker-punched us, really. It was just poor to be honest."
Och samma på finska:
- Näitte varmaankin kaksi huonoa joukkuetta, joilla ei ole mitään toivoa selviytyä lopputurnaukseen. Se on fakta, jonka näin tänään Suomea vastaan. Mihin me olemme menossa tästä? Vain Luoja tietää sen. Mielestäni olemme parempi joukkue, vaikka hävisimme, Bellamy kertoi BBC:n verkkosivuilla.
- Johansson teki maalin, mutta en tiedä miten. Hän ei mielestäni ole riittävän hyvä pelaaja tekemään maalia. Olimme totta puhuen surkeita, mies tiivisti.
Craig Bellamyn kommentit
4
757
Vastaukset 4
- Crying Bellamy
Craig Bellamy crying after losing against Finland:
http://www.youtube.com/watch?v=GuOEBsIVFLk&feature=response_watch - häviämään ei kaikki opi
milloinkaan ! Kieltämättä vähän pomppi nyt Suomel-
le, mutta taas kerran Litti näytti pelimiehen tai-
tonsa! - lampaan nussija
Pässinpää itki vielä, että Johansson on surkea ja ei osaa tehä maaleja...paraski puhuja...idiootti..ka Tintti teki voittomaalin....
Ainoa asia missä jotaki järjen hiventä oli se kommentti että he olivat surkeita...Yksi ainoa todellinen maalipaikka jonka Jässi hoiti kotiin....Ja toisen puoliajan lopulla luulin, että Bellamy oli otettu jo vaihtoon eka puoliajalla.
Shefkille ja Litille patsaat senaatin torille....Joskus oon kyllä epäilly Shefkin taitoja, mutta nyt ei voi ku hattua nostaa.. - lähettää taas
terveisiä. Maali Norjaa vastaan ! Eipä enempää
että ei Bellamyltä mene yöunet !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292079
- 51989
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160877Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50766- 77720
- 53627
- 67626
- 59616
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.145612Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e133570Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20520- 52513
- 6504
- 4499
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32498- 55488
- 34487
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118486Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.154476Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142463