Pitäis kokeilla Viking Rosella uutenavuotena. Onko kokemuksia ko. laivasta?
Viking
3
633
Vastaukset
- swede
On kyllä niin kehno paatti, että mieti vielä kerran ainakin mun mielestä. Tai älä ainakaan odota mitään, on kulunut ja ränsistynyt PIENI laiva.
- Mikko
Rosella on viimeisiä kunnon laivoja, joita Itämeren ristelyliikenteessä seilaa. Se on alunperin liikennöinyt (pääasiassa ainakin) välillä Naantali-Kapelskär, joten siitäkin voi päätellä jotain. Rosella on autolautta, jota tosin Naantalin liikenteen loppumisen yhteydessä uusittiin Rauman telakalla. Yksi autokansi poistettiin jne. Senkin jälkeen on varmasti tehty kaikenlaista, josta en enää ole tietoinen.
Sanoisin, että Rosellalla ei ole clubitunnelmaa, mutta jos vaihteeksi haluaa kokea jotain perinteistä merimenoa, niin Rosella on ihan hyvä valinta. Käy kokeilemassa, eihän sitten tarvi uudelleen mennä jos järkyttää.
Vanhuudenkin voi nähdä myös positiivisena asiana. Missä muualla voisi enää alemmillakaan kansilla aistia poltto- ja hydrauliikkaöljyjen merellisen tuoksun!
Mutta mutta, en itse ole käynyt Rosellalla enää vuoden 1997 jälkeen, joten laivan nykytilasta en tietenkään osaa sanoa mitään. Perusratkaisut lienevät kuitenkin ennallaan, ehkä baaristakin löytyy vielä pitkä, laiha ja viiksekäs baarimikko. Ja cafeteriasta Vikingille tyypillistä, hieman kardemummalta maistuvaa kahvia. Oi niitä aikoja :) - Mikko
Niin, että viihdyitkö?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815370Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151172- 102875
- 78811
- 41783
Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56757Kuinka monesti olet itkenyt?
Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i132753- 56744
Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss43729- 46718