El Tukan

Mitä mieltä aurinkomatkojen El Tukan hotellista ? Millainen oli täysihoito ?
51752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

siis milloin olet menossa? itsellä sama kohde 6.12, ja samoin oisin kiinnostunut hotellista sekä muutenkin paikasta

Äänestä
  • El Tukan hotelli sijaitsee ihan Carmenin keskustassa kävelykadun varrella. Hotelli koostuu useammasta rakennuksesta. Rannalle on pieni kävely ja Tukanin rantatuolit ovat toisen hotellin alueella. Ko. tuolit menevät aikaisin aamulla, kun niitä ei ole riittävästi kaikille haluajille. Meillä oli tosi suuri huone ja ihana suuri parveke. Mitään ei kadonnut ja tavarat saivat olla rauhassa. Hotellin ruoka alkaa tökkimään aika pian, koska se on lähes aina samanlaista. Carmen on täynnä ihania pieniä ravintoloita/baareja ja niissä ruoka on hyvää ja edullista. Kaksi katua ylös keskustasta löytyy paikallisten ruokailupaikkoja, joissa hintataso on uskomattoman halpa. Carmenista kantsii mennä lautalla käymään myös Cozumelilla ja sukeltaa siellä jos ko. harrastus kuuluu lajeihisi. Retket on ihan kivoja, vaikka esim. uudelle ihmeelle Chichén Itzáan. Vaikka matka kestääkin useamman tunnin perillä on paljon nähtävää ja tietty ostettavaa. En tiedä teidän ikäänne, mutta myös Xel-Han tai Xcaretin vesipuistot kaikkinensa kannattaa käydä katsomassa. Olen itse käynyt Meksikossa useita kertoja ja pidän paikan fiiliksestä tosi paljon!

    Äänestä

  • eli ollaan lähdössä myös 6.12. Meitä on kaksi naista lähdössä. Porukalla voisi olla mukavampaa tehdä mm. retkiä paikan päällä.
    Meille eka kerta Meksikossa, joten mielenkiinnolla odotan sinne pääsyä. Näitä palstoja kun lukee, tulee kaikenlaisia arvosteluja paikasta. No, kohta pääsee itse katsomaan, onko lento sen arvoinen =))

    Äänestä

  • ..ja paikka kirjoitti:

    eli ollaan lähdössä myös 6.12. Meitä on kaksi naista lähdössä. Porukalla voisi olla mukavampaa tehdä mm. retkiä paikan päällä.
    Meille eka kerta Meksikossa, joten mielenkiinnolla odotan sinne pääsyä. Näitä palstoja kun lukee, tulee kaikenlaisia arvosteluja paikasta. No, kohta pääsee itse katsomaan, onko lento sen arvoinen =))

    on todellakin käymisen arvoinen paikka !! Kaksi kertaa siellä käyneenä (vuoden välein) olen menettänyt Meksikolle sydämeni.Hotelli El Tukan on oikein mukava ja hyvä hotelli ja mikä parasta on se mitä parhaimmalla ja keskeisemmällä paikalla!Rentouttavaa matkaa!!

    Äänestä

  • hmmh kirjoitti:

    on todellakin käymisen arvoinen paikka !! Kaksi kertaa siellä käyneenä (vuoden välein) olen menettänyt Meksikolle sydämeni.Hotelli El Tukan on oikein mukava ja hyvä hotelli ja mikä parasta on se mitä parhaimmalla ja keskeisemmällä paikalla!Rentouttavaa matkaa!!

    Itse olen ollut kahdesti Meksikossa ja juuri el Tukanissa. Se oli ihan mahtava hotelli. Siinä näki paljon enemmän verrattuna AI-hotelleihin, koska kaupungilla tuli kierreltyä joka ilta etsimässä ruokapaikkaa. Aamupala el Tukanissa oli hyvä, hotelli viihtyisä ja henkilökunta ystävällistä. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piipar kirjoitti:

Mitä mieltä aurinkomatkojen El Tukan hotellista ? Millainen oli täysihoito ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu