missäpäin

voi laittaa ilmaa eturattaaseen ?
151159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Työnnä puutarhaletku persereikääs ja toinen pää autos venttiiliin ja pieraise lujaa, niin kyllä sinne sen verran menee, että pääset hakalahden shellille.

Äänestä

kuullukkaan. että eturauhaseen täytyy laittaa ilmaa, mutta ihan noin maalaisjärjellä ajatellen, niin koittakaa vaan poikakaverinne kans jatkaa pumppaamista...

Äänestä

Ei ilmaa missään nimessä.Laita uretaanivaahtoa,se kestää kauan.

Äänestä

Hakalahden Shellillä ja kai muillakin huoltiksilla.

Äänestä

Ajoin ympäri hakalahtea mutta en nähnyt Shelliä, missäs se on?

Äänestä

Siellä samassa paikassa missä laitetaan ilmaa takarattaaseen

Äänestä

Älä hyvä mies ilmaa laita renkaisiin. Laita vetyä, niin auton bensakulutus laskee monta litraa, kun vetytäytteiset renkaat kannattelevat autoa.
Suurteollisuus laitokselta saat laitetua vetyä renkaisiin, siellä on ihan oma renkaantäyttö piste, että sinne vaan.

Äänestä

Paras on Prisman kylmäasemalla

Äänestä

Laita samalla ilmaa bensatankkiin, hyttiin, pakoputkeen ja sylinteriin.

Äänestä
  • Haluatko tulla leivotuksi lättyyn?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Haluatko tulla leivotuksi lättyyn?

    Mitä vihjaat?

    Äänestä

Paras ilma on vitsarin Shell huoltoasemalla eikä maksa mitään olen huomannut että polttoaineen kulutus laskee kun täyttää renkaat Shell huoltoaseman ilmalla.Tässä ohje ajat Shell huoltoasemalle poistat siitä renkaan venttiilistä sen muovisen suojakorkin sen jälkeen laitat sen täyttöpistoolin suulakkeen siihen renkaan venttiiliin,painat kevyesti ja tarkistat rengaspaine mittarista paljonko se näyttää? ohjearvona voidaa pitää noin 2.3bar jos menee alle 0.8bar kannattaa ehdottomasti lisätä mielellään kevyttä aamuilmaa renkaaseen,

Äänestä
  • eikyä pitäänostaa käepp pystyy

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    eikyä pitäänostaa käepp pystyy

    Äläpäs hätäile vielä nimittäin olemassa oikotie onneen,nyt voit vielä pelastaa tilanteen menemällä bildeemaan ja ostamalla sieltä esimerkiksi autoon soveltuvan 12v järjestelmään sopivan pienoiskompressorin,se tosin ei ole mikään tehokas ja on se muuten aika pska mutta joskus sillä saattaa auttaa itsensä pois puklasta ja auttaa jopa läheistään pulassa,

    Äänestä

Kokkolan suuri nero, toisinajattelija, mestarikierrättäjä, kompostoinnin kingsi ja kaikkien ötököiden ystävä laittoi autoon puiset renkaat pihamaalta kaadetusta suuresta männystä.
Ei tarvi pelleillä ilman kanssa, ei tule kumipölyä, ei kulu tienpinta, eikä nastapölyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koccolaa kirjoitti:

voi laittaa ilmaa eturattaaseen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu