hayabusa

ostamassa

oon hankkimassa 05-07 busaa.onks näissä muuta eroa ku vuosimalli ja miks toiset ilmottaa tehoks 128kw ja toiset 131kw.paljoko painaa tankattuna,niissäki eroja.onko tyyppivikoja?auttakaa tyhmää

4

1369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mie vuan

      niissä on. Tai tietty eri yksilöiden välillä on aina eroja. Paino tankki täynnä on siellä 260-270kg paikkeilla.
      Tyyppivikoja joihin itse olen törmännyt ovat pyörien laakerit (kannattaa tarkastaa usein) ja luistokytkimen toiminta, joka saattaa aiheuttaa isolla vaihteella ja pienillä nopeuksilla nypytystä vedossa. Vanhempaan malliiin piti myös säädättää ruiskua rikkaammalle alakierroksilla.
      Etujarrut vakiona eivät ole mitenkään loistavat, mutta pelkkä palojen vaihto kuulemma auttaa. Itse vaihdoin levyt ja palat.
      Kytkimen stefat kuluvat, jos siihen ei laita busanistit-sivulla olevan kaverin suojalaippaa. Ketju heittää kakkaa siihen käyttötangolle ja se menee sitten nesteeseen ja kuluttaa stefan= saattaa kytkin lopettaa toimimisen.
      Muuten varsin huoleton peli. AInakin itsellä, tuli ajettua ykköskoppasella yli 70tkm...

    • mukainen ja

      vakuutusmaksuun vaikuttava paino on 250 kiloa ja teho 128 kw.

      Tyyppivikana voisi pitää sitä että kuskin kortti on helposti katkolla.

    • sinä nyt varmaankaan

      tyhmä ole! Asia pitää tietenkin laittaa uudelleen harkintaan jos tuollasen tusinan ostat.

      • väliä sillä

        on onko tusina pyörä jos itseä kiinnostaa kyseinen peli?!?! Voi jeesus kuinka itseään täynnä olevia lapsellisia ihmisiä tääläkin pyörii..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3298
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1625
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      80
      1139
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      146
      1066
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      951
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      46
      893
    7. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      892
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      173
      881
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      846
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      139
      785
    Aihe