Tämmönen erittäin outo juttu on nyt pari kolmeviikkoa kestänyt. Aina, tai ainakin melkein aina, kun soitan tyttöystävälleni / tyttöystäväni soittaa minulle, puhelimeeni soittaa tuntematon numero. Outoa tästä tekee, että kukaan ei ole soittanut sen jälkeen uudestaan, eikä sitä ennen, vaan aina kun olen puhelimessa, eikä kukaan muutenkaan soittele minulle tuntemattomasta numerosta. Ja joskus on saattanut puhelun jälkeen olla näytössä "4 uutta puhelua", ja kaikki tuntemattomasta numerosta,ja kaiken lisäksi vielä 0-2 aikaan yöllä.
Ja naurakaa vaan, että mikä hullu tämäkin nyt on, mutta mua kyllä vähän ihmetyttää tämä.
Tuntematon numero soittaa
ihmettelen kovasti
3
963
Vastaukset
- on toinen
kössi,joka kokeilee soittaa ensin tyttölle,kun on varattu,kokeilee soittaa sinun numeroon,niin tietää kelle tyty soittaa.
- vaan
Kyllä juttu on ihan oikeasti juuri näin. Laitappas tyttöystävä lujille tai vaihda toiseen.
- BiggyNigBoog
minulle käynyt tismalleen samallai paitti että minulla ei ole tyttöystävää, välilllä yön jälkeen tullut muutamia tuntemattomia pehuluita eikä kukaan ystävistäni ole koittanu pahemmin tavoitella, kysellyt ystäviltä onko soitellut tai jotain ei ketää? voikä tämä silti olla jonkillainen puhelimen virhe?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36412306Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555377Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123918Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1952573Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151962Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167870Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271842No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74752Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59706