oon siis 17 ja täytän tos parin kk:n päästä 18.
en siis voi kuvitellakkaan että harrastaisin seksiä. kaikki pervot jutut oksettaa ja en tiedä miks. en pysty edes suunnilleen sanomaan sanaa seksi ja ei tulis mieleenkään puhuu siitä kenenkään kans. suudella voisin mut sitä pidemmälle .. yök. ja oon siis hetero jos nyt jotaki kiinnostaa tietää.
ja ei mulla ei oo mitään "ikäviä kokemuksia" seksiin liittyen. oon muutenki neitsyt ..
mikä mua vaivaa? meneekö tää ohi? toivottavasti joskus edes..
en siis voi kuvitellakkaan että harrastaisin seksiä. kaikki pervot jutut oksettaa ja en tiedä miks. en pysty edes suunnilleen sanomaan sanaa seksi ja ei tulis mieleenkään puhuu siitä kenenkään kans. suudella voisin mut sitä pidemmälle .. yök. ja oon siis hetero jos nyt jotaki kiinnostaa tietää.
ja ei mulla ei oo mitään "ikäviä kokemuksia" seksiin liittyen. oon muutenki neitsyt ..
mikä mua vaivaa? meneekö tää ohi? toivottavasti joskus edes..
Vastaukset 10
Vanhimmat
seksielämän vasta 25 vuotiaana, siihen asti tuntu etten ollut vaan tarpeeksi kypsä, muakin inhotti siihen asti kaikki jutut.
Kaikki ihmiset on erilaisia, jotkut on sun ikäsenä jo valmiita ja toiset paljon myöhemmin.
Sä olet aivan normaali että ole ihan huoletta vaan.
Vaivaa mikään ihmisten seksuaalisuus ei ole mitenkään homogeenistä.Olet luultavasti suuntautumiseltasi Aseksuaali.Mikä tarkoittaa sitä että et tunne mielenkiintoa seksuaaliseen toimintaan.Se että pystyt määrittelemään itsesi heteroksi ei sulje pois tuota vaihtoehtoa Aseksuaalikin voi haluta silti vastakkaisen sukupuolen kanssa tunnepitoista parisuhdetta. http://fi.wikipedia.org/wiki/Aseksuaali
Ollaan suunnilleen saman ikäisiä, muakaan ei sexi kiinnosta. Mua ällöttää kun pikkusisko 15 ja sen kaverit, aina roikkuu niillä pornosivustoilla. Mua lähinnä oksettaa. Näyttää siltä kun kaikki seksuaalisuus on on menny siskolleni, vaikka puolet oli piti tulla mulle.
ja isosisko antaa sen tapahtua... Huh huh.
Pornon katsominen ja itseensä tutustuminen on kyllä tietääkseni sallittua kaiken ikäisille.
Tynnyrissäkö olet kasvanut? Vai oletko vanhempi henkilö jolla ei ole enää näpit ajan hermolla?
12-13 vuotiaatkin niillä sivuilla käyvät, en ole nähnyt vaan olen kuullut.
Äitini tuttu oli löytänyt 12 vuotiaaltaan lappusen jossa oli ollut osoitteita näille sivustoille. Mutsi oli tietysti laittanut sulun.
Koulussa jakavat toisilleen.
14 vuotiaat puhuvat asiantuntemuksella sellaisita seksuaalisista poikkeavuuksista etten ole ikinä kuullutkaan. Ainakin teoriasta tuntuvat tietävän enempi kun moni aikuinen.
Mistä ne näitä tietoja hankkii jos ei näiltä pornosivuilta.
Mitäpä voisin tehdä siskolleni? sana ei tepsi ja tappelemaankaan en ala.
....löydät sen sen kivan pojan mieli muuttuu. :) mut en mäkään halunnu sänkyyn tytön kanssa ennen kuin löysin sen oikean ja oon jo 22 vuotta. :)
Ei sinua mikään vaivaa. Et vaan ole kiinnostunut seksin harrastamisesta. Nykyään seksistä on tehty niin iso juttu, että ihminen joka ei sitä harrasta on vähintäänkin friikki. Ei se niin ole. Kaikkien ei ole pakko harrastaa seksiä, eikä sitä pidä tehdä vain koska se on "normi". Sitten kun ja jos sinusta joskus tuntuu siltä, että haluat kokemuksia seksin saralta niin siitä vaan. Kunhan vaan et mene sekoilemaan kenenkään kanssa vain koska muutkin tekee niin.
No juuri tuolla tavalla luonto on miljardeja vuosia huolehtinut siitä, että lapsilla on myös isä! Jos jaat liian helpolla, saat siemeniä ohikulkijalta, joka ei kuitenkaan rakasta ja lapsesi jäävät ilman huoltajaa.
Tuolla mekanismilla luonto pitää sinusta huolen ja et tarvitse epäterveellisiä ehkäisytabletteja tms. sukupuolitaudeille altistavaa halpaa räkänokkaseksiä (epähygieenistä).
Luota siis vain itseesi ja ole harrastamatta asioita, joista et pidä! Olet 110% terve ja oikeasssa!
Mulla oli sama joskus 16-vuotiaana. Ei kiinnostanut ollenkaan. Kamalaa, ällöä ja eläimellistä. :|
Se meni ohi itsestään, vaikka kestikin sen verran kauan, että ehdin jo epäillä itseäni joksikin aseksuaaliksi.
Mielestäni tuossa ongelmassa oli hyvätkin puolensa: en ollut kiinnostunut seksistä, joten päässäni ei ollut häiritseviä ajatuksia tai pakkomielteitä esim. olla seksikäs. Minulla ei ollut hinku tehdä mitään typerää tai olla seksimedian orja, tms.