Suomessa 150 elinkautisvankia!

Mitäs sitten tehdään kun ennemmin tai myöhemmin nämä murhaajat vapautuvat, niitähän riittää kaikkialle ympäri maata. Tahtoisitko sinä murhaajan naapuriin?!
3532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei muuta kun pannu kuumaa kahvia ja kakku pöytään, pyytäisin ottamaan lisää kakkua.

Äänestä
  • ja kahvia kans.

    Äänestä

jonnekin? Esim. Turkuun varissuolle?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vapautuvat joskus... kirjoitti:

Mitäs sitten tehdään kun ennemmin tai myöhemmin nämä murhaajat vapautuvat, niitähän riittää kaikkialle ympäri maata. Tahtoisitko sinä murhaajan naapuriin?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu