ensimmäinen..

eikö ensimmäinen rokotus oteta 12vk, ja sitten puoli vuotiaana,vuoden ikäisenä seuraava ja sitten vuoden välein..
yritän saada ystävääni rikottamaan koiransa..se on mun mielestä vain käsiraha koirasta..=)..
1235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No jos haluaa täyttää kennelliiton suositukset esim. virallisiin tapahtumiin,niin 12 viikkoa,16 viikkoa ja sitten siitä n.vuoden päästä (yli ei kannata,menee muuten varoaika).

Nykyinen kolmoisrokote on voimassa 3 vuotta,rabies kaksi vuotta.

Nuot nyt on riittävät perusrokotukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rokotus pennulle.. kirjoitti:

eikö ensimmäinen rokotus oteta 12vk, ja sitten puoli vuotiaana,vuoden ikäisenä seuraava ja sitten vuoden välein..
yritän saada ystävääni rikottamaan koiransa..se on mun mielestä vain käsiraha koirasta..=)..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu