Kemppaisesta Kajaanin pomo

On aika tehdä viimeinkin oikea henkilövalinta Kajaanin johtopaikalla - eli siis Hannu Kemppaisesta kajaanin kaupunginjohtaja.
Kun on tällainen hyvä mahdollisuus saada osaava henkilö jolla on suhteet joka suuntaan kunnossa niin eipä kannata haikailla Kuusamoon päin.
16717
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

:D :D :D :D :D
vasta keskiviikkona on aprillipäivä

Äänestä

Maha on jo ihan kippeenä, kun piti nauratella niin valtavasti.
Sinussa oisi kyllä ainesta Huulenheiton MM-kisoihin.

Äänestä

tekipä mitä teki, niin sitä parempi jos tekijällä on vahva sidos paikkaan jossa töitänsä tekee.

Äänestä
  • Toisaalta taas monesti on niin, että täysin ulkopuolinen henkilö näkee asiat huomattavasti realistisemmin kuin sellainen henkilö jolle on jo asiat tulleet "tutuiksi".

    Äänestä

  • mutta toisaalta kirjoitti:

    Toisaalta taas monesti on niin, että täysin ulkopuolinen henkilö näkee asiat huomattavasti realistisemmin kuin sellainen henkilö jolle on jo asiat tulleet "tutuiksi".

    saatkin sanoillesi vastineeksi jotain mitä et odottanut!

    Katos voit olla jotain muuta kuin oletkin!

    Äänestä

  • mutta toisaalta kirjoitti:

    Toisaalta taas monesti on niin, että täysin ulkopuolinen henkilö näkee asiat huomattavasti realistisemmin kuin sellainen henkilö jolle on jo asiat tulleet "tutuiksi".

    Mielestäni tuo ulkopuolisuus on vanha ja metsään ajanut käsite. Mietitäänpä mitä nuo ns. ulkopuoliset peränpitäjät ovat aikaan saaneet ?
    Ihan oikeasti.
    Kyllä sieltä johdosta on puuttunut juuri tuo arki realismi. Vaarallisimpia taloudelle ovat kulttuuriin hurahtaneet kontrollinsa hukanneet tuulihatut.
    Jäämme miettimään menikö väärin ?

    Äänestä

  • Viisauttako ? kirjoitti:

    Mielestäni tuo ulkopuolisuus on vanha ja metsään ajanut käsite. Mietitäänpä mitä nuo ns. ulkopuoliset peränpitäjät ovat aikaan saaneet ?
    Ihan oikeasti.
    Kyllä sieltä johdosta on puuttunut juuri tuo arki realismi. Vaarallisimpia taloudelle ovat kulttuuriin hurahtaneet kontrollinsa hukanneet tuulihatut.
    Jäämme miettimään menikö väärin ?

    Ja mies joka haluaa väen vängällä uimahallin rakentaa majoitusliikkeen yhteyteen sillä perusteella, että näin muka saataisiin hirvittävä määrä turisteja Kajaaniin lisää.
    Hänelläkö on realistiset käsitykset tämän kaupungin asioista?

    Äänestä

siitä pakolaisten haalijasta tehdä kaupunginjohtaja...sen jälkeen katukuva muuttuu vielä mustemmaksi.

Äänestä
  • Kukaan ei ole profeetta omalla maallaan, liian voimakkaita ovat lepattavat huulet.
    Olisi kyllä edes joskus paikallaan kokeilla tuon profeetta käsitteen pitävyyttä valitsemalla määrä ajaksi vaikkapa kolmeksi vuodeksi paikkakuntalainen, jopa kateilijoidenkin uhalla. Ehtiihän tuon viisaamman ulopuolisen valita parantamaan jäljet esim. kolmen vuden jälkeen, jos osaavat.

    Äänestä

"henkilö jolla on suhteet joka suuntaan kunnossa"

No miten tuo voi vähäisessäkään määrin sopia tähän esittämääsi henkilöön, jolla nimenomaan suhteet EIVÄT ole maakuntaan kunnossa, enkä tiedä mihin suuntaan olisivat.

Mutta näkyy ne johonkin suuntaan olevan, kun moista ehdotat. Että kerropa nyt meille miltä suunnalta ehdotuksesi tulee, nii tiedämme tämän "kunnossa olevan" suunnan?

Äänestä

Ei todellakaan, eihän hän osaa omaa ammattiakaan, lääkäridiagnoositkin tekee, näkemättä potilasta HAHAHAHAHAHAHAH YKS TIKKUNEN..................HYVÄ VITSI !

Äänestä
  • Vein kuumeisen lapseni sedän vastaanotolle 2 minuuttia myöhässä: setä oli jo lähtenyt ja hoitsujen piti hakea hätiin oikea lääkäri. Kiitos heille siitä!

    Seuraava havainto ukosta: Anttilan liikennevaloissa on auto pikittain tulossa sulkuviivan kohdalla oikeanpuolimmaiselta kaistalta vasemmanpuolimmaiselle. Noin vain.

    En lämpene äijän valinnalle... sori vaan. Plus että setä on just se tyyppi, jonka kuningasajatus oli hankkia seudulle pakolaisia maksimimäärä väkilukuun verrattuna - en toki vastusta ihmisten auttamista, mutta pitäis kai se olla suhteessa asukaslukuun?

    Tosin me vaahdotaan täällä palstalla mitä vain, ja isot herrat päättävät just mitä haluavat. Olipahan kiva vain keventää sydäntään... siitä kiitos!

    Äänestä

  • Minunkin käski nostella puntteja ja pisti olkapäähän kortisooni- ja puudutuspiikin kun oli jänne revennyt. Onneksi pääsin myöhemmin oikealle lääkärille ja nyt on käsi kunnossa.
    Kepulainen pettää aina, myös lääkärinä.

    Äänestä

Vaan olisihan se komeeta, kun Hannu vetäisisi nälkämaanlaulun toisen säkeistön, pussihousut jalassa, kokouksen alkajaiseksi.

Äänestä

Onko se Kemppainen rappari ? Pittää olla Rappari, että piäsö sammaan loorriin muijen rappareijen kansa.

Äänestä

Eihän se osaa edes käyttäytyä vastaanotollaan. Ei kirjoita lääkkeitä mitä potilas on jo käyttänyt monia vuosia. Ei uusi receptejä, huutaa kun suolavenakko.
Onko potilas väärässä kun tietää itse miten sairas on ja mitä lääkkeitä tarvitsee..
Huutaa ja pätee vanhuksille että ääni kuuluu aulaan asti.

Ja paskat vielä pomo tästä nn.....

Lähteevät pakolaiset saata...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yks tikkunen kirjoitti:

On aika tehdä viimeinkin oikea henkilövalinta Kajaanin johtopaikalla - eli siis Hannu Kemppaisesta kajaanin kaupunginjohtaja.
Kun on tällainen hyvä mahdollisuus saada osaava henkilö jolla on suhteet joka suuntaan kunnossa niin eipä kannata haikailla Kuusamoon päin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu