Osaatteko neuvoa kirjaa, vaikka romaania tms 6-luokkalaiselle huonosta itsetunnosta kärsivälle aralle nuorelle? joku lohdullinen ja rohkaiseva tarina johon voisi samastua.
Mikä kirja sopisi?
kyselee eräs äiti
4
1392
Vastaukset
- isoäitee
vaikka Tuija Lehtisen nuortenkirjoja. Hänellä ainakin on muutamia murrosikäisille sopivia, en tosin muista niiden nimiä.
- kyselevä äiti
Kiitos vinkistä!
- lukijatyttö
Miksi haet kirjaa hänelle? Ei kirjat itsetuntoa paranna. Älä ainakaan osta mitään itsetunnon kohotus kirjaa. Osta tavallisia ja vauhdikkaita kirjoja tai fantasia kirjoja. Esim. 7 tassua ja Penny, Papriikka, sisters club tai Rebecca kirjoja. Itse luin niitä saman ikäisenä.
- Mikshu
Tuija Lehtisen-Vaniljasyndrooma
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1432390
- 1751661
- 911556
- 681508
- 79904
- 68841
- 55786
- 58773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6765Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152725