maksoin väliä uuteen 1,8 sol farkku aveen väliä 5000€! vaihdossa meni 07 farkku ave 2.0 sol technical! lisäks kaupanpäälisiä kuten lohkolämmitin,ensihuolto,roiskeläpät,tankki täynnä,puskurin suojalevy tavaratilansuoja!
hyvä vai huonokauppa???
hyvä vai huonokauppa???
Vastaukset 5
Vanhimmat
kun auto otetaan vastaavilla varusteilla.Laske siis kuukaudet.Koska luettelit varusteita kaupan päälle jäi epäselväksi onko molemmissa autoissa esim.2-renkaat,vetokoukku ym.Näiden pitäis sisältyä 200e/kk.Kyllä puhelin on pirissyt ja välirahaa korjattu moneen kertaan.Ei ole ollenkaan harvinaista että hintaa on pudotettu 3000e vuodenvaihteesta.
ostin sen jo viime vuoden puolella ja sain sen tammikuun lopussa! edellisessä ei ollu kun 2 renkaat ja lohkolämmitin! nykyiseen ostin itse talvirenkaat!
mitä kokoa on talvirengassarja, ja paljonko maksoi?
ihan tyytyväinen.Väliraha siis n.6000e ja vuosimalli nuoreni 2v ja aina tietysti parempi,jos auto mallia 2009.
Myyjä lähetti ensin sähkiksen ja sitten vielä soitti. Sano, että tarjoukseen oli tullu kolmen ja puolen tonnin virhe. Sitten sanoin, että mul jo uus auto alla, joten soromnoo....Toyotat ovat liian kalliita ja korimallit tilankäytöltään huonontuneet. Huono tilasuunittelu on luonnon haaskausta. Toyotalla ei ole enää myöskään tarjota markkinoiden parasta laatua. Se tarjosi sitä joksus kymmenen vuotta sitten. Uusissa malleissa vikaa kuin Opeleissa.