Halliksen kannattaja-

voi tulostella ja täytellä täältä :

http://juhamakiketela.info/index.php?sivu=halla-aho
5156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mielipdettä! En tunne tundran metsäläisjuntteja! Mutta Hjallis, se vasta on kova kaveri, purjehti yksin maailman ympäri, välillä koli taivaaseen osoittaen ja voitti koko maailman ympäripurjehduksen, välillä monta yötä nukkumatta, Sipoolainen. Ja tavallinen suomenruotsalainen liikemies, sittemmiten.. Hartwall arena, Hampurin bisnekset jne. jne. Kyllä nämä pysyvät meikäläisillä hallinnassa! Ei parane istuskella tuppukylässä!! Eikun maailmalle, vaikkapa köli kuuta osoittaen... Ei liene vaasalaisille ajankohtaista, ainakaan suomenkielisille....Mamman kainalossa on turvallisempaa!!

Äänestä
  • Ruotsinkieli kuihtuu pois,
    ei sille mitään voi.
    Ruotsinkieliset onniin pieni osa eurooppaa, etteivät pärjää. Suomenkieliset ovat taas satoja vuosia oppineet pitämään puoliaan.

    Äänestä

  • mutta ei sun tarvitse kuin tulostaa, täyttää se lomake ja laittaa postiin :)

    Muista postimerkki

    Äänestä

  • näin se menee kirjoitti:

    Ruotsinkieli kuihtuu pois,
    ei sille mitään voi.
    Ruotsinkieliset onniin pieni osa eurooppaa, etteivät pärjää. Suomenkieliset ovat taas satoja vuosia oppineet pitämään puoliaan.

    höpötät?? Puhutko suomen kielen tulevaisuudesta?? Luolee????, kuolee?? No tuon lälkimmäisen minä ymmärrän jo yli sataprosenttisesti!! "Luolee....."

    Äänestä

  • Mitä sinä kirjoitti:

    höpötät?? Puhutko suomen kielen tulevaisuudesta?? Luolee????, kuolee?? No tuon lälkimmäisen minä ymmärrän jo yli sataprosenttisesti!! "Luolee....."

    arvelisin että kyseessä on ns. "typo" koska k ja l -kirjaimet ovat näppiksessä vierekkäin?

    Sen olen huomannut että langaton näppis ei ole hyvä nopealle kirjoitttajalle, saattaa jäädä kirjaimia välistä pois

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kortit : kirjoitti:

voi tulostella ja täytellä täältä :

http://juhamakiketela.info/index.php?sivu=halla-aho

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu