Suunnittelemme Pariisin matkaa ja paluulento lähtisi jo aamulla klo 7.15 Charles de Gaullen kentältä joten kentällä pitäisi olla jo klo 5. maissa. Kulkevatko RER-junat niin aikaisin lentokentälle vai onko ainoa mahdollisuus mennä taksilla? Osaatteko myös suositella kohtuuhintaista hotellia keskeiseltä paikalta, jostain mistä olisi helppo kulkea kaikkialle?
RER-junat aikaisin aamulla
5
851
Vastaukset
- löytyvät täältä
Aikataulut löytyvät tästä:
http://www.ratp.info/orienter/horaires.php - jotka
sijaitsevat Operan alueella on aika keskeisellä paikalla. Mutta metroverkosto on Pariisissa niin loistava, että lähes joka paikasta pääsee hyvin ja nopeasti kulkemaan.
Oma hotelli oli Operan ja Montmartren välissä ja oli hyvällä paikalla. - viettäisin
edellisen yön jossain lentokentän viereisessä hotellissa
niistä pääsee vaikka kävellen kentälle- kyydillä!
maksaa 34€/2 hlö, hotlan respalle maksettiin 14€ ja kuskille loput 20€.
Buukattiin edellisenä iltana.
Finskin aamulento klo 7.40, nouto Montparnassesta klo 05.20 oli oivallinen vaihtoehto. Suosittelen!
- iitatar
Me käytettiin yöbussia kun piti ehtiä 7:15 lähtevälle lennolle. Päästiin koko loman aikana käyttämällämme Paris Visite kortilla (vyöhykkeet 1-6)huristelemaan. Meidän pysäkki oli st michel, johon päiväsaikaan pääsi kätevästi RER-junalla lentokentältä. Hotelli kyllä valittiinkin juuri hyvien kulkuyhteyksien takia. Ainut miinuspuoli yöbussissa oli, että se tuli ylitäyteen ja kuski ei ottanut kaikkia myöhemmillä pysäkeillä olijoita kyytiin, no toki toinen bussi tuli melkein perässä niille pysäkeille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433117- 432498
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1082356- 311923
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851425- 391300
- 821159